یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

در این صفحه از سایت گوئج لند می‌خواهیم در مورد یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی صحبت کنیم.

در حدود ۳۵ سال پیش پروفسور استیفن کراشن روشی را در یادگیری زبان دوم ابداع کرد و آن را فرضیه ادراک نام گذاری کرد.

به راحتی می توان گفت این روش بهترین روش یادگیری زبان در منزل است.

این روش کاملاً مخالف روش های معمول مهارت های یادگیری زبان انگلیسی در مکالمه یعنی روش حفظ و تکرار است.

در این روش شما برای یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی باید به جای حفظ و تکرار جملات کلیشه ای و از قبل تعیین شده شروع به تولید جملات جدید با توجه به نیازهای روزمره خود کنید.

این روش برای کسانی که می‌خواهند آموزش زبان انگلیسی از صفر را شروع کنند بسیار موثر است.

شاید جملاتی که در ابتدا می سازید دارای اشتباهاتی باشد اما به مرور زمان این اشتباهات برطرف شده و سرعت پردازش کلمات شما در جمله سازی بیشتر خواهد شد.

در این روش شما باید مانند یک کودک زبان انگلیسی یا زبان دوم خود را یاد بگیرید.

همانطور که میدانید یک کودک در زمانی که می‌خواهد صحبت کردن یاد بگیرد شروع به حفظ و انبار نمودن کلمات و دستور زبان مادری اش نمی کند تا بتواند در آینده در صورت لزوم از آنها استفاده کند بلکه به صورت دست و پا شکسته و ناقص هر آنچه را که می تواند تکرار میکند و سعی می کند تا منظور خود را برساند و همین یعنی جاری ساختن کلمات در مکالمه به صورت طبیعی.

شما برای یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی و یا زبان دوم باید از همین ابتدا سعی کنید با کلمات ساده جمله بسازید اما جملاتی که واقعاً به آنها نیاز دارید و سعی کنید که به صورت انگلیسی هرچند ساده و کوتاه صحبت کنید و مطمئن باشید که در آینده لغات ضروری خود به خود جذب مکالمه شما خواهد شد و به هیچ عنوان نگران اشتباهات خود نباشید زیرا همانطور که گفتیم شما مانند یک کودک قرار است زبان دوم را یاد بگیرید و بدانید که فلسفه یک زبان برقراری ارتباط است نه شناخته کامل آن، آن هم در اول راه.

بسیاری از افراد در هنگام یادگیری مکالمه زبان انگلیسی نگران لهجه خود هستند و من همیشه به طنز می‌گویم که من در هنگام صحبت به زبان انگلیسی در کنار یک ایرانی بیشتر نگران هستم تا یک فرد انگلیسی زبان.

زیرا متاسفانه کسانی که مقداری می‌تواند انگلیسی صحبت کنند بیشتر درگیر نشان دادن مهارت لهجه خود هستند تا مهارت ارتباط شان در صورتی که شما از اینکه یک فرد خارجی زبان می‌تواند به صورت دست و پا شکسته فارسی صحبت کند لذت می برید و حتی لهجه او برای شما شیرین است در کشورهای دیگر نیز انگلیسی صحبت کردن ما به همین صورت است.

در کشور های دیگر افراد وقتی که می بینند شما تلاش می کنید به زبان آنها صحبت کنید برایشان جذاب است و نه اینکه بخواهند لهجه شما را مورد تمسخر قرار دهند.

در بسیاری از کشورهای دنیا که زبان دوم آنها انگلیسی است بعضی از افراد بدون این که حروف الفبا انگلیسی و نوشتن آن را یاد بگیرند می توانند صحبت کند مانند افرادی که در ایران می توانند صحبت کنند اما سواد خواندن و نوشتن ندارند.

اگر شما قصد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان را دارید باید بدانید که متخصصان آموزش زبان بر این باورند که آموزش زبان باید با صحبت کردن شروع شود در صورتی که در بسیاری از آموزشگاه های زبان تمرکز بر روی خواندن و نوشتن است در صورتی که اگر شخص ابتدا صحبت کردن را یاد بگیرد بعد از مدتی می تواند به راحتی خواندن و نوشتن را فرا بگیرد.

دقیقاً مانند خود ما که قبل از یاد گرفتن حروف الفبا و نوشتن آن می توانستیم به طور کامل صحبت کنیم و سپس وارد مدرسه شده و در کلاس اول ابتدایی شروع به یادگیری خواندن و نوشتن کردیم.

در نتیجه ما برای یادگیری داستان مکالمه زبان انگلیسی باید جمله سازی را آغاز نموده و در ادامه به تولید متن بپردازیم آنچه را که از قبل به صورت کلمه به کلمه یاد گرفته‌ایم در مکالمات زنده و کوتاه و لازمه زندگی روزمره استفاده کنیم.

روی گرامر ها و نکات گرامری مانند افعالی to یا ing می‌گیرند خیلی حساس نباشید اما حتما توجه داشته باشید که کلمات را طوری تلفظ کنید که شخص مقابل حتما آن را بفهمد زیرا یادگیری تلفظ کلمات در زبان انگلیسی بسیار مهم است.

برای یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی با مشاورین ثبت نام ما در تماس باشید.

88904002

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن