معلم زبان هشتم در تهران | نرگس بخشی

نرگس بخشی هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد تهران، مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه و مدرس خصوصی مقاطع مختلف تحصیلی در منزل. حدود 5 سال سابقه کار در حوزه تدریس زبان انگلیسی دارم.

اگر بخواهیم مهمترین سال تحصیلی از نظر اهمیت درس زبان را انتخاب کنیم به نظر من سال هشتم مهمترین سال است. در این سال تحصیلی زبان انگلیسی از مرحله مقدماتی عبور کرده و به مرحله متوسط می رسد. به این شکل که دانش آموز در سال هفتم آشنایی ابتدایی با مفاهیم و اصول اولیه گرامر این درس آشنا می شود و در سال هشتم مباحث درسی وارد مفاهیم پیچیده تری می شود که اصل زبان انگلیسی را در بر میگیرد. بنابراین یادگیری اصولی این درس از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

من برای تدریس درس زبان انگلیسی شیوه های متفاوتی دارم، با توجه به مهارت زبان آموزی و استعداد دانش آموز شیوه های مختلفی را به کار میگیرم، برای مثال در دانش آموزانی که استعداد و توانایی های بیشتری در یادگیری زبان دارند استفاده از منابع غیردرسی انتخاب مناسبی است. به این ترتیب دانش آموز می تواند دایره واژگان بیشتری در اختیار داشته باشد و راحت تر مسیر یادگیری را طی کند، استفاده از دیکشنری های تصویری، انگلیسی به انگلیسی و یا فلش کارت های آموزشی از جمله موارد دیگری است که در این مورد من از آنها استفاده می کنم.

اما در صورتی که دانش آموز در یادگیری زبان جدید با مشکل مواجه باشد، بهتر است ابتدا نقطه ضعف او در یادگیری شناسایی شود، بعد از این که علت سردرگمی دانش آموز در یادگیری مشخص شد، میتوان راه آموزشی درست را انتخاب کرد. برخی از دانش آموزان نیاز به صبر و حوصله بیشتری در امر یادگیری دارند، برای این دسته از دانش آموزان نیاز است که کلاس های بیشتری برگزار شود و شیوه های مختلف آموزشی امتحان شود.

من سعی می کنم با ایجاد انگیزه در یادگیری به دانش آموز کمک کنم تا بتواند به درستی در مسیر آموزش قرار گیرد. زبان انگلیسی هشتم دریچه آشنایی دانش آموز با زبان دوم است، بنابراین یادگیری و تسلط دانش آموز به این درس می تواند در یادگیری درس زبان در سال های آینده تاثیر زیادی داشته باشد.

نکته مهمی که من در مورد دانش آموزان با مشکل در یادگیری درس زبان به کار میگیرم، به کارگیری دانش آموز در آموزش است، برای مثال از دانش آموز میخواهم تا لغات جدید درس را معنی کند، یا هم خانواده و متضاد لغات موجود در درس را بیابد، جمله سازی کند، مباحثی که قبلا با هم مرور کرده ایم را به صورت کنفراس ارائه دهد، به این ترتیب دانش آموز می تواند با عمق بیشتری مطالب درسی را پیگیری کرده و سعی در یادگیری آنها داشته باشد.

دانش آموزانی که توان مالی و فکری شرکت در کلاس های آموزشی را دارند، بهترین راه شرکت در کلاس های زبان انگلیسی است، به این ترتیب دانش آموز در سالهای آینده تحصیلی راه هموارتری در پیش خواهد داشت. نباید فراموش کرد که زبان انگلیسی یک درس بسیار مهم است که در موفقیت شغلی دانش آموزان در آینده نقش موثری خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن