شیوا خمسه – مدرس خصوصی زبان انگلیسی

شیوا خمسه هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی و دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان.

مدت 15 سال تجربه تدریس خصوصی زبان انگلیسی و 5 سال تجربه اقامت در انگلستان دارم. همین مسئله باعث می شود تا بتوانم به زبان آموزان در کنار آموزش زبان انگلیسی فرهنگ بریتانیا را نیز آموزش دهم.

به عقیده من برای افرادی که قصد مهاجرت دارند و یا به خاطر کارهای تجاری مجبور به سفر به خارج از کشور هستند دانستن زبان انگلیسی یک فاکتور بسیار مهم است.

اگرچه امروزه اهمیت یادگیری این زبان بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و افراد زیادی در سنین مختلف به دنبال یادگیری آن هستند اما مسلما برای عده ای خاص این اهمیت دو چندان است.

از مزایای یادگیری زبان در کلاس های خصوصی تمرکز مدرس روی جزئیات آموزش زبان آموز است.

برای مثال نقاط  ضعفی چون لیسنینگ و یا تلفظ در کلاس های خصوصی زودتر مورد توجه قرار می گیرند. از طرفی یک مدرس حرفه ای می تواند سریعا استعداد و تواناهایی زبان آموز را محک زده و کلاس را با تکیه بر نقاط ضعف و برجسته کردن نقاط قوت او پیش ببرد.

برای کسانی که قصد دارند در امتحانات زبان پیشرفته مثل IELTS، TOFEL و یا TOLIMO شرکت کنند کلاس های خصوصی بسیار موثر خواهد بود و با تکیه بر نکات مهم و رفع نقطه ضعفهایشان می توانند سریعتر به هدف برسند. از طرفی حضور در کلاس های گروهی و یا نیمه خصوصی هم فرصت تعامل خوبی برای زبان آموز مهیا می کند و می تواند خود را با هم رده هایش از نظر زبانی مقایسه کند

رقابت سالم در این کلاس ها نیز می تواند به پیشرفت زبان آموزان کمک شایانی کند. اما برای کسانی که باید در کوتاه مدت به نتیجه برسند کلاس های خصوصی راه گشاست.

من فکر میکنم اگر اجباری برای یادگیری سریع زبان وجود  نداشته باشد حضور در کلاس های گروهی موسسات معتبر بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری است اما در برخی شرایط که ذکر کردیم استفاده از کلاس های خصوصی آموزش زبان انگلیسی در کنار یک مدرس کاملا با تجربه جوابگو خواهد بود.

به عنوان یک مدرس که مدتی در یک محیط کاملا انگلیسی زبان زندگی کرده ام باید بگویم اگر قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان دارید بهتر است در کنار آموزش زبان انگلیسی با فرهنگ و رسوم آن کشور نیز آشنایی مختصری داشته باشید.

تماشای فیلم های زبان اصلی، خواندن کتاب و مقالات و اخبار به زبان انگلیسی و همچنین تماشای شبکه های ماهواره ای کشور مقصد به شما کمک می کند تا در کنار تقویت زبان انگلیسی خود بتوانید اطلاعات مفیدی نیز از مقصد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن