سارا یانگ | مدرس خصوصی زبان چینی

سارا یانگ هستم، مدرس خصوصی زبان چینی، من از مادری چینی و پدری ایرانی متولد شده ام، اکنون 25 ساله و ساکن تهران هستم، 20 سال در چین زندگی کرده ام و زبان چینی زبان مادری من است.

در حال حاضر چین دومین اقتصاد برتر دنیاست و بیش از 1 میلیارد نفر جمعیت دارد، از طرفی تعاملات گسترده بین کشورهای دنیا و روابط نزدیک ایران و چین سبب شده است که آموزش زبان چینی در اکثر کشورهای دنیا و ایران مورد توجه قرار گیرد. این مسئله بخصوص برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر چین و یا تجارت و تعاملات تجاری با این کشور دارند حائز اهمیت است.

من اکنون 5 سال است که در ایران به تدریس خصوصی زبان چینی مشغول هستم، در حال حاضر منابع آموزشی خوبی برای آموزش خصوصی زبان چینی در ایران وجود دارد، همچنین اپلیکیشن هایی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آنها در کنار یک معلم خصوصی به خوبی بر زبان چینی مسلط شوید.

کتابی که من به زبان آموزان پیشنهاد میکنم Barrons Chinese language and culture است، در این کتاب علاوه بر مکالمه و نوشتار به آموزش برخی از رسوم چین نیز میپردازد که این مسئله برای کسانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند بسیار کارآمد است.

اپلیکیشن Learn Chinese Mandarin Pro نیز یکی از ابزار مهم و کمکی برای کسانی است که قصد دارند زبان چینی را بیاموزند، این برنامه نیازی به اینترنت ندارد و میتوانید در هر زمان و مکانی از آن استفاده کنید. اپلیکیشن فوق شامل هزاران لغت، تلفظ کامل لغات، گرامرهای ضروری است.

اگرچه اکثر مردم دنیا فکر میکنند زبان چینی از نظر آموزشی زبان سختی است اما باید بگویم در صورتی که مسیر درست یادگیری را طی کنید این زبان هم مانند دیگر زبان ها قابل آموزش دیدن و آسان است. حضور یک مدرس خصوصی باتجربه میتواند بسیاری از هراسهای شما را از بین برده و راهنمای خوبی برای آموزشتان باشد.

من توصیه میکنم برای تسلط راحت تر به این زبان شروع به یادگیری لغات و حفظ جملات ضروری در موقعیت های مختلف نمایید و سپس با لغاتی که آموزش می بینید جملات را بازخوانی کنید به این ترتیب میتوانید هزاران جمله کاربردی را حفظ باشید و از آن در مکالماتتان استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن