گلناز واشقانی | معلم زبان یازدهم در منزل

من گلناز واشقانی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی و دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان هستم، بیش از 10 سال است که به آموزش زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی مشغول هستم، تدریس زبان کنکور تخصص من در زمینه آموزش خصوصی است و 8 سال است که به صورت اختصاصی این کار را انجام می دهم.

در مورد یادگیری زبان یازدهم دانش آموزان سوالات زیادی از من می پرسند، به ویژه این که دانش آموز کلاس یازدهمی باید برای سال دوازدهم و شرکت در امتحان نهایی و کنکور نیز آمادگی داشته باشد.

دانش آموزان باید توجه کنند که زبان انگلیسی یک درس با مفاهیم به هم پیوسته و در هم پیچیده است، بنابراین شما زمانی در یادگیری درس زبان یازدهم موفق هستید که زبان انگلیسی تمام سالهای پیش را نیز به خوبی یاد گرفته باشید، متاسفانه اغلب دانش آموزان سعی می کنند با استفاده از معلم زبان یازدهم در منزل  در روزهای منتهی به امتحان خود را برای شرکت در آزمون  آماده کنند، در حالی که این امر تقریبا ناممکن است، شما برای رسیدن به سطح خوبی از تسلط باید گام به گام زبان انگلیسی را تا سال یازدهم آموخته باشید.

استخدام معلم خصوصی در زمان امتحان برای دانش آموزان با سطح زبان متوسط مناسب است اما اکثر دانش آموزان ما به کلاسهای تقویتی زیاد و یا ساعات زیاد کلاس خصوصی نیازمند هستند. بهتر است چندین جلسه از کلاسهای خصوصی به آموزش نکات مهم گرامری سالهای گذشته اختصاص یابد، ضمن این که دانش آموز باید به تسلط خوبی در حفظ لغت رسیده باشد.

من در مورد دانش آموزان در کلاس های خصوصی سال یازدهم همیشه برنامه ریزی درسی را پیشنهاد می دهم، به این ترتیب دانش آموز موظف است که روزانه تعداد مشخصی لغت حفظ کرده و گرامرهای سالهای گذشته را مرور کند. تنها در این صورت است که دانش آموز می تواند در یادگیری زبان انگلیسی موفق عمل کند.

نکته مهم بعدی که باید به آن اشاره کنم این است که مهمترین عامل موفقیت دانش آموز در یادگیری زبان انگلیسی خود او است، برنامه ریزی صحیح و اجرای آن به دانش آموز کمک می کند که در یادگیری مسیر موفقی را طی کند، باید تلاش کنید که عقب ماندگی های درسی را جبران کنید تا بتوانید گرامرهای موجود در کتاب سال یازدهم را به خوبی بیاموزید.

ضمنا دانش آموز باید به صورت مداوم مورد ارزیابی قرار گیرد تا مطمئن شود که هیچ مشکلی در یادگیری دروس نداشته است، مطمئن باشید که هرچه بیشتر تمرین کنید و لغات بیشتری حفظ کنید در به کار بردن گرامرها موفق تر خواهید بود.

استفاده از کتاب های کمک درسی زبان به ویژه نمونه سوالات امتحانی و کنکور به شما کمک می کند که با سوالات زبان آشنا شوید و خلال این تمرین ها لغات کاربردی زیادی یاد بگیرید. پس سعی کنید که برنامه منظم حفظ لغت را به خوبی اجرا کنید، دانش آموزان برای موفقیت در کنکور باید از نظر گرامر و لغت در سطح مناسبی قرار داشته باشند بنابراین جایز است که ساعاتی از کلاسهای خصوصی را به حل تست و یادگیری نکات تستی اختصاص دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن