گلناز علیخانی | معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی خانم در سطح مقدماتی

گلناز علیخانی هستم، مدرک کارشناسی تربیت بدنی دارم و زبان انگلیسی را تا مقطع تافل در یکی از موسسات آموزش زبان انگلیسی تهران آموخته ام، 10 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی در تهران مشغول به کار هستم.

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است که آموختن آن برای اکثر افراد لازم است، به ویژه کسانی که قصد مهاجرت دارند، در صدد دریافت ترفیع شغلی هستند و یا به دلیل موقعیت اجتماعی خود ناگزیر از آموختن این زبان هستند.

من زبان آموزان زیادی دارم که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی زبان انگلیسی را بیاموزند، اما باید بگویم که یادگیری یک زبان زنده پروسه ای نیست که بتوان آن را محدود به یک بازه زمانی کرد بلکه برای کسانی که علاقمند به یادگیری این زبان هستند یک فرآیند کاملا طولانی و بی انتها است، شما می توانید آموزش این زبان را تا سالها ادامه دهید و هر بار مطالب و اصطلاحات کاربردی بسیاری را بیاموزید.

برای کسانی که قصد دارند آموزش این زبان را از ابتدا آغاز کنند باید بگویم که اگر قصد انتخاب معلم خصوصی دارید بهتر است به دنبال یک فرد با تجربه و مهارت بالا باشید، آموختن زبان در کلاس های خصوصی با یک معلم با تجربه می تواند مدت زمان  آموزش رسمی را کاهش دهد، حتی می توانید فقط در سطح مقدماتی از وجود معلم استفاده کنید و بعد از این که به سطح متوسطی از آموزش دست پیدا کردید با توجه به مهارت خود، به تنهایی یادگیری را به صورت خودآموز ادامه دهید.

آن چیزی که در یادگیری زبان انگلیسی مهم است انگیزه ای است که زبان آموز برای ادامه دادن به آن مسیر در وجود خود می پروراند. وقتی انگیزه کافی برای یادگیری وجود داشته باشد مطمئنا زبان آموز از هر راهی برای رسیدن به هدف استفاده خواهد کرد.

انتخاب کتاب مناسب و تمرین مطالب آموزش دیده شده نیز می تواند شما را در فرآیند یادگیری زبان موفق تر کند، هرچه بیشتر تمرین کنید مطمئنا در صحبت کردن روان تر خواهید بود، از نظر درک مطلب نیز به توانایی قابل قبولی می رسید. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که باید همواره در حال یادگیری لغات و اصطلاحات جدید باشید تا بتوانید همانند یک فرد مسلط زبان انگلیسی را به خوبی متوجه شده و یا صحبت کنید.

پیشنهاد من این است که برای مقطع مقدماتی از مدرسین زبان خانم استفاده کنید، معمولا خانم ها جو کلاس شادتری دارند و همچنین زبان آموزان با یک مدرس خانم راحت تر ارتباط برقرار می کنند، به ویژه در مورد زبان آموزان خانم این انتخاب می تواند در افزایش اعتماد به نفس و ارتباط و تعامل مدرس و زبان آموز تاثیرگذار باشد.

انتخاب منبع آموزشی مناسب را به مدرس خود واگذار کنید، در حال حاضر کتاب های مناسب زیادی در حال آموزش است که همه آنها از منابع معتبر آموزشی در تمام دنیا محسوب می شوند، ضمن این که هر مدرس به کتابی که خود تسلط بیشتری روی آن دارد واردتر است، بنابراین می تواند با اشراف بیشتری آن را تدریس کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن