کمند مشتاق | آموزش زبان به کودکان با کارتون

من کمند مشتاق هستم، معلم آموزش زبان انگلیسی به کودکان در تهران و دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی هستم، آموزش زبان انگلیسی را از دوران کودکی آغاز کردم و مهمترین هدفم طراحی شیوه های نوین در آموزش زبان انگلیسی به کودکان است.

از آنجایی که والدین امروزی اهمیت یادگیری درس زبان را درک کرده و سعی میکنند از همان سالهای آغازین زندگی فرزندان خود را با این زبان آشنا کنند، تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان امری کاملا رایج و جا افتاده در خانواده های امروزی است و بسیاری از والدین سعی می کنند با سرمایه گذاری در این بخش آینده درخشانی برای کودک خود رقم بزنند.

یکی از شیوه های نوین تدریس زبان انگلیسی به خردسالان استفاده از کارتون است، تجربه نشان می دهد که کودکان برای یادگیری و تجربه امور از قوه بصری خود استفاده می کنند، بنابراین کودک می تواند همانگونه زبان مادری خود را بدون آموزش رسمی به خوبی فرا گیرد، زبان انگلیسی را نیز با شیوه ای مشابه (قرارگیری در محیط) به خوبی و بدون نیاز به کلاس خاصی بیاموزد.

در حال حاضر کارتون ها و انیمیشن های آموزشی بسیاری وجود دارند که به کودکان کمک می کنند تا در یادگیری زبان خیلی زود پیشرفت کنند، حضور یک معلم با تجربه و کاربلد در آموزش زبان انگلیسی نیز به شما کمک می کند تا مسیر آموزش این زبان را هدفمند تر پیش بروید.

توصیه من به والدین این است که برای آموزش به فرزندان خردسال خود به ویژه کودکان زیر سن ده سال، استفاده از شیوه آموزش زبان به کودکان با تماشای کارتون بهترین راهی است که کودک می تواند یادگیری زبان را آغاز کند.

جذاب بودن انیمیشن برای کودکان به آنها کمک می کند تا تمرکز لازم جهت یادگیری را داشته باشند، ضمن این که تمرین و تکرار با تماشای همین کارتون ها میسر است، مهمترین مزیت استفاده از این روش نیز تقویت مهارت شنیداری کودکان و همچنین تلفظ صحیح کلمات است، کودک با توجه به موقعیتی که در کارتون برای او نمایش داده می شود و شنیدن کلمات و جلمات می  آموزد که این کلمه یا جمله را در چه موقعیتی باید استفاده کند و از آنجایی که ذهن کودکان در این سن تشنه یادگیری است، با کوچکترین جهت دهی به این مسئله می توان آموزش زبان انگلیسی را با موفقیت پیش برده و یک کودک مسلط به زبان انگلیسی داشت.

همانطور که بالاتر نیز اشاره کردم، کارتون های آموزشی با شیوه های علمی تهیه می شوند، بنابراین هدفمند و طبقه بندی هستند و بهتر است که کودک در حضور یک معلم زبان انگلیسی و در کلاس خصوصی یادگیری زبان با کارتون را پیش ببرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن