پریا حسینی | معلم خصوصی زبان برای کودکان در سطح مقدماتی

پریا حسینی هستم، مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی دارم و اکنون 6 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی مشغول هستم. تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان مسئله ای است که می خواهم در مورد آن صحبت کنم.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک امر ضروری است، بسیاری از کسانی که در یادگیری زبان موفق هستند از سنین کودکی آموزش آن را آموخته اند، بنابراین باید برای یادگیری زبان در این سنین برنامه ای منظم داشت. معمولا یادگیری در زبان کودکی بسیار تاثیرگذار و ماندگارتر از سنین بزرگسالی است ضمن این که کودک انرژی و انگیزه بیشتری در یادگیری دارد.

این سوال بسیاری از خانواده ها است که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید از کلاسهای خصوصی استفاده کرد یا آموزش در آموزشگاه موثرتر است. در این رابطه باید بگویم که ابتدا خانواده باید با شخصیت کودک خود آشنا شوند برخی کودکان شخصیت درونگرایی دارند این کودکان از حضور در کلاس های آموزشی رضایت چندانی ندارند و احساس  آرامش نمی کنند بنابراین مطمئنا کلاس های آموزشگاهی برای این دسته از زبان آموزان کودک مناسب نیست، زبان آموزانی که این مشکل را دارند بهتر است از معلم خصوصی برای یادگیری استفاده کنند.

برای این که آموزش زبان برای کودک جذابیت داشته باشد بهتر است از بهترین و کارآزموده ترین مدرسین در این زمینه استفاده شود، ارتباط خوب مدرس و کودک باعث می شود که انگیزه او برای شرکت در کلاس بیشتر باشد، ضمن این که با اشتیاق بیشتری به یادگیری می پردازد. بنابراین توصیه می کنم که برای آموزش زبان انگلیسی به کودک به ویژه در ابتدای راه و در دوره مقدماتی حتما از معلم های بسیار با تجربه استفاده کنید.

برای بسیاری از کودکان آموختن زبان بستگی به شیوه هایی که مدرس برای تدریس انتخاب می کند دارد، معلم باید با توجه به شرایط و ویژگی های دانش آموز شیوه ای را انتخاب کند که زبان آموز را به یادگیری تشویق کرده و از او یک فرد مشتاق برای آموزش بسازد، در غیر اینصورت باید بگویم افراد زیادی هستند که آموختن زبان انگلیسی را آغاز کرده اند اما هرگز به پایان نرسانده اند. بنابراین می توان گفت که ادامه دادن کلاس های زبان و آموزش بسیار بیشتر از شروع آن اهمیت دارد.

من فکر می کنم که بهتر است به جای تحت فشار قرار دادن کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از شیوه های غیر مستقیم سعی کرد که انگیزه و کوشش کافی برای ادامه دادن یادگیری را در آنها ایجاد کنیم، گاهی نیاز است که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان از شیوه های غیر مستقیم استفاده شود، به ویژه در مورد کودکان زیر سن دبستان معمولا از آموزش های بصری توسط فیلم یا انیمیشن های آموزشی استفاده می شود.

انتخاب کتابی که به عنوان مرجع آموزش استفاده می شود بستگی به شیوه های تدریس معلمان دارد، در صورتی که احساس می کنید فرزند شما  توانایی شرکت در کلاس های آموزشی را دارد می توانید با ثبت نام او در کلاسهای آموزشی مسیر یادگیری را برای او هموار کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن