پروانه دهقان پور | تدریس خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم در منزل.

اینجانب پروانه دهقان پور هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف سنی و تحصیلی، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه آزاد هستم و بیش از 7 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم.

یادگیری درس زبان انگلیسی در دوران تحصیلی یکی از معضلات بزرگ دانش آموزان است، چرا که یادگیری زبان دوم برای هر فرد دارای اصولی است که تنها با رعایت آنها می تواند به این زبان مسلط شود، از آنجایی که اکثر دانش آموزان تنها برای قبولی در امتحانات به یادگیری این درس می پردازند و مباحث و نکات آن را تنها حفظ کرده و کاملا به یاد نمی سپارند، به مرور زمان و رفتن به سال های تحصیلی بالاتر مشکلات یادگیری شان در این درس بیشتر می شود.

مهمترین سال تحصیلی برای یک دانش آموز سال آخر دبیرستان است، از این جهت که در این سال دیپلم میگیرد، در کنکور شرکت می کند و معدل درسی این سال نیز یکی از مواردی است که در قبولی کنکور تاثیر دارد. بنابراین درس زبان انگلیسی سال دوازدهم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

برخی از دانش آموزان در این سال برای این که نمرات بهتری داشته باشند از معلم خصوصی در درس زبان انگلیسی استفاده می کنند.

من برای دانش آموزانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی سال دوازدهم به صورت خصوصی دارند برنامه ویژه ای دارم، معمولا 4 جلسه اول کلاس های خصوصی ما به مروری بر تمام نکات مهم این زبان از ابتدا تا سال دوازدهم می گذرد. به این ترتیب به بررسی میزان یادگیری و مهارت زبان آموزی و پیدا کردن نقاط ضعف و قوت دانش آموز می پردازم.

در جلسات خصوصی، در کنار تدریس مباحث درسی، کارکردن روی حفظ لغت، تمرین مکالمات و دیکته کلمات، ساعاتی را به بیان نکات تستی مهم می پردازیم، به این ترتیب دانش آموز در کنار یادگیری درس زبان برای امتحان نهایی، نکات مهم کنکوری این درس را نیز می آموزد.

نباید فراموش کرد تنها روشی که به یادگیری زبان انگلیسی کمک میکند، تمرین و تکرار است، بنابراین حل هرچه بیشتر نمونه سوالات امتحانی به تسلط دانش آموز به مباحث درسی کمک بسیاری می کند.

پیشنهاد من به والدین این است که درس زبان را برای مطالعه در شب های امتحان نگذارند، از دانش آموز بخواهند تا تمرین و تکرار را فراموش نکند، در صورت امکان بستر شرکت در کلاس های آموزشگاهی زبان را برای فرزند خود فراهم کنند، اگر دانش آموز زمان کافی برای شرکت در کلاس های آموزشی ندارد می توان از کلاس های خصوصی به صورت هفته ای یک یا دو جلسه برای این درس استفاه کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن