پرنیان قنبرزاده | آموزش زبان به کودک 5 ساله

پرنیان قنبرزاده هستم، مدرس زبان انگلیسی کودک و نوجوان، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی هستم و بیش از 10 سال سابقه فعالیت به عنوان معلم زبان انگلیسی در مهد کودک و دبستان غیر انتفاعی در تهران دارم.

اهمیت زبان انگلیسی این روزها بیشتر درک می شود، در دهه های اخیر خانواده ها توجه ویژه ای به این امر دارند و بخشی از بودجه خانواده صرف یادگیری زبان انگلیسی فرزندان می شود. بنابراین می توان گفت که در حال حاضر سن زبان آموزان به کمتر از 5 سال رسیده است.

در حال حاضر بیشترین بحث روی زمان شروع آموزش زبان انگلیسی و شیوه های آن به افراد در سنین مختلف است. اگر بخواهم در مورد موضوع اول صحبت کنم باید بگویم که سن شروع یادگیری با توجه به استعداد و انگیزه زبان آموز می تواند متفاوت باشد. اما از آنجایی که سن کودکی بهترین زمان برای شروع آموزش ها به صورت رسمی است و کودک می تواند با صرف کمترین انرژی بیشترین بازدهی را از نظر آموزشی داشته باشد، شروع یادگیری زبان انگلیسی از این سن می تواند بسیار مفید باشد.

نکته مهم بعدی انتخاب شیوه آموزش زبان به زبان آموزان در سنین مختلف است که باید بسیار مورد توجه واقع شود. به ویژه در مورد زبان آموزان خردسال باید توجه کنیم که شیوه های آموزی کاملا استاندارد و به روز باشد.

طبق گفته روانشناسان آموزش به کودکان زیر سن دبستان باید به صورت غیر مستقیم باشد، ضمن این که یک کودک 5 ساله مفهوم آموزش و کلاس را درک نمی کند بنابراین استفاده از شیوه های خلاقانه برای آموزش و به ویژه بهره گیری از جلوه های بصری در آموزش زبان انگلیسی به خردسالان باعث می شود که آموزش موفق تری را شاهد باشیم.

بهتر است بازی رکن اصلی آموزش زبان به کودک 5 ساله باشد، استفاده از رنگ آمیزی، موسیقی و بازی می تواند یادگیری را چندین برابر کرده و از طرفی باعث علاقه کودک به حضور در کلاس باشد. یکی دیگر از مسائلی که در آموزش زبان به کودک 5 ساله باید در نظر داشته باشید، ارتباط دوستانه و کارآمد مدرس با کودک است، هرچه کودک در کلاس احساس بهتری داشته باشد مطمئنا با تمرکز بیشتری به آموزش ها جواب خواهد داد.

توصیه من به عنوان یک مدرس زبان کودک این است که برای آموزش زبان به کودکان از مدرسینی استفاده کنید که تجربه کافی در این زمینه داشته و متخصص آموزش به کودکان هستند. منابع زیادی جهت آموزش به کودکان وجود دارد که مهمترین آنها انیمیشن های آموزشی و کتاب ها هستند، روند آموزش باید توسط مدرس انتخاب شود، این مسئله بسیار اهمیت دارد که شیوه های آموزشی متناسب با شرایط و شخصیت و توانایی های آموزشی زبان آموز انتخاب شود.

استفاده از کلاس های آموزشی نیز می تواند بسیار مفید باشد، اکثر کودکان حضور در جمع همسالان را دوست دارند و در کلاس های جمعی موفق تر عمل می کنند، بنابراین می توانید کلاس های آموزشی را که مخصوص آموزش به کودکان هستند را برای شروع آموزی کودک خود انتخاب کنید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن