هنگامه قاضی مرادی | آموزش زبان انگلیسی برای 4 سال

هنگامه قاضی مرادی هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف در تهران هستم.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان به ویژه زیر سن دبستان کار بسیار مشکلی است، از آنجایی که این کودکان تسلط کاملی بر زبان مادری ندارند آموزش دادن یک زبان بیگانه به آنها کار سختی است، مگر این که در حد آشنایی با حروف الفبا و اعداد انگلیسی باشد. من فکر می کنم برای کودکانی که در شرایط مهاجرت خانواده قرار دارند آموزش زبان باید به شکل جدی آغاز شود  اما در مورد کودکانی که صرفا زبان را به عنوان یک مهارت می آموزند می توان با صبر و حوصله بیشتری کار کرد.

بسیاری از والدین علاقمند هستند که فرزندان آنها از سنین پایین آموزش زبان انگلیسی را شروع کنند، به همین دلیل هم سعی می کنند قبل از شروع دبستان کودک آشنایی مختصری با زبان انگلیسی داشته باشد، معمولا از سن 4 سالگی می توان آموزش زبان انگلیسی را با یادگیری اعداد، روزهای هفته، رنگها و حروف الفبا آغاز کرد.

نکته مهمی که در این زمینه باید به آن توجه داشت این است که کودک نباید تحت آموزش مستقیم قرار گیرد و همچنین فشار برای یادگیری زبان انگلیسی می تواند به جای علاقمندی کودک به این زبان باعث شود که او از یادگیری زبان انگلیسی بیزار شود.

بنابراین توصیه روانشناسان این است که کودک در این مرحله زبان انگلیسی را به صورت یک کلاس کاملا تفریحی و با انرژی و بازی بی آموزد. به طور مثال می توان از شعرهای کودکانه، رنگ آمیزی و نقاشی یا ترانه های شاد همراه با موسیقی برای آموزش کودک 4 ساله استفاده کرد.

در حال حاضر انیمیشن های آموزشی مناسبی وجود دارد که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان طراحی شده است و می توان از آنها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر 6 سال استفاده کرد، معمولا این روش آموزشی با استفاده از ایجاد جلوه های بصری یکی از علمی ترین روش های آموزش زبان به کودکان است و می تواند عملکرد خوبی در پی داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باید از مربیان کاربلد و ماهر در آموزش زبان استفاده شود، اگر بتوان کلاس های گروهی برای آموزش زبان به کودکان استفاده کرد مطمئنا نتیجه بهتری در پی خواهد داشت. سعی کنید کلاس ها به گونه  ای برنامه ریزی شود که کودک علاقه و انگیزه برای شرکت در کلاس داشته باشد و همچنین باید سعی کرد که این علاقه به یادگیری را در کودک ایجاد کرد تا به مرور زمان او با انگیزه و پشتکار بیشتر به آموزش این زبان بپردازد.

در حال حاضر موسسات آموزش زبان مخصوص کودکان نیز وجود دارد، می توانید برای اطمینان از کیفیت آموزش از این کلاس ها استفاده کنید معمولا مدرسین زبان با تجربه ای در این کلاس ها فعالیت می کنند که می توانند مربی و الگوی مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان باشند. همچنین استفاده از کلاس های خصوصی برای آموزش زبان به کودکان می تواند نقش مهمی در یادگیری زبان از سنین پایین داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن