هدی یزدان پناه |معلم خصوصی زبان انگلیسی یازدهم در تهران

هدی یزدان پناه هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی یازدهم در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و بیش از 10 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در اشکال مختلف مشغول هستم، 5 سال به عنوان مدرس زبان در آموزشگاه تدریس کرده ام و اکنون 5 سال است که به عنوان مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به فعالیت هستم.

زبان انگلیسی از جمله دروسی است که دانش آموزان ایرانی از سال هفتم تحصیلی با آن آشنا می شوند، اما از آنجایی که یادگیری زبان خارجه نیازمند روش های استاندارد و صرف وقت بسیاری برای یادگیری است بسیاری از دانش آموزان نمی توانند در مدرسه ارتباط خوبی با این درس برقرار کرده و آن را بیاموزند، به همین دلیل بسیاری از والدین سعی می کنند با استخدام معلم خصوصی خلا یادگیری دانش آموز را پر کنند.

اهمیت زبانی در سالهای پایانی تحصیل در دبیرستان بیشتر مشخص می شود، به ویژه این که در هر رشته ای تحصیل کنید زبان انگلیسی یکی از منابع کنکور خواهد بود، به همین دلیل است که اکثر داوطلبان کنکور سعی می کنند با داشتن درصد بالای درس زبان عقب ماندن از سایر رقبا را جبران کنند.

زبان انگلیسی یازدهم و دوازدهم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اگر دانش آموزی برای زبان یازدهم نیاز به معلم خصوصی داشته باشد، مطمئنا این کلاس های تقویتی باید مروری بر دروس سالهای هفتم تا یازدهم نیز باشد، چرا که زبان یک درس کاملا پیوسته است و اگر دانش آموزی سال های ابتدایی آموزش زبان را با موفیت طی نکند مطمئنا در سالهای بالاتر برای یادگیری با چالش مواجه خواهد بود.

مهمترین برنامه ای که من برای کلاس های خصوصی زبان انگلیسی یازدهم دانش آموزان دارم استفاده از یک برنامه کاملا هدفمند و بلندمدت است، به این ترتیب است که دانش آموز می تواند به صورت گام به گام و آهسته با مباحث انگلیسی آشنا شده و بعد از تسلط کافی به هر بخش، درس جدید را آغاز کند.

نباید فراموش کرد که در یادگیری درسی مثل زبان که یک زبان بیگانه با تمام پیچیدگی های زبان زنده است، علاقه و انگیزه حرف اول را میزند، چرا که این خود دانش آموز است که باید مفاهیم را به خوبی تمرین کند تا در حافظه بلندمدت او جای گیرد.

تمرین و تکرار مباحث درسی از جمله مواردی است که به دانش آموز کمک می کند در یادگیری بسیار موفق باشد، بنابراین باید بر اجرای صحیح برنامه ای که برای دانش آموز تدوین می شود نیز نظارت داشت. من فکر می کنم بهتر است دانش آموز کلاس یازدهمی با نکات تستی درس زبان یازدهم و شیوه های تست زنی این درس نیز آشنا شود. استفاده از نمونه سوالات تستی به عنوان تمرین می تواند در این مورد کمک کننده باشد.

هرگز سعی نکنید که میزان یادگیری زبان انگلیسی یک دانش آموز را با دانش آموزان دیگر مقایسه کنید، هر دانش آموز استعدادهای متفاوتی از دیگران دارد و به این ترتیب شاید لازم باشد یک مبحث را برای دانش آموز بارها تکرار کرده و یا مثال های گوناگونی از آن برای یادگیری مفهومی ارائه کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن