هانیه مظاهری | مدرس خصوصی زبان آلمانی در تهران

هانیه مظاهری هستم مدرس خصوصی زبان آلمانی در تهران. فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات آلمانی از دانشگاه آزاد تهران هستم. در خصوص یادگیری زبان آلمانی باید بگویم علیرغم تصور بسیاری از افراد یادگیری این زبان اصلا مشکل نیست. علاقمندی به یادگیری زبان آلمانی به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید آن را فرا گرفته و به این زبان مسلط شوید.

از آنجایی که در ایران اهمیت به یادگیری زبان هایی غیر از زبان انگلیسی در اولویت قرار ندارد، معمولا کسانی سراغ یاگیری این زبان می روند که قصد مهاجرت، تجارت و یا تحصیل در این کشور را داشته باشند.  درمورد آموزش این زبان نیز باید گفت به جز معدود موسسات آزاد مشهور در تهران نمی توان آموزشگاه ها و موسساتی را یافت که به صورت ویژه به تدریس زبان آلمانی بپردازند.

بنده به عنوان یک مدرس خصوصی زبان آلمانی باید بگویم، آنچه می تواند راه گشای شما در امر آموزش این زبان باشد علاقمندی به این زبان است. شاید در وهله اول یادگیری این زبان به آسانی زبان انگلیسی نباشد اما باید بدانید اگر اصولی با قواعد گفتاری و نوشتاری و گرامری این زبان آشنا شوید می بینید که یادگیری آن چندان هم مشکل نیست.

در یادگیری زبان آلمانی نیز مثل زبان انگلیسی باید تمرکز بر پیشرفت چهار مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب باشد. اگر قصد دارید به صورت خودآموز به یادگیری زبان آلمانی بپردازید می توانید از کتاب هایی مثل Teach yourself German استفاده کنید. این کتاب به آموزش زبان آلمانی با تکیه بر لغات و مصطلحات در موقعیت های گوناگونی از جمله رستوران، هتل، بانک، فرودگاه و امثال آن می پردازد.

بنده برای پیشرفت زبان آموزان آلمانی در امر یادگیری به روش هایی چون دیدن فیلم های زبان اصلی، معرفی کتاب و خلاصه نویسی از کتب معروف نگارش شده به زبان آلمانی، ساعت های مکالمات و مباحث آزاد استفاده میکنم. به این ترتیب می توان گفت هر 4 مهارت مهم در امر یادگیری زبان بیگانه به خوبی تقویت می شود.

این که برای یادگیری زبان آلمانی از موسسات آموزشی بهره بگیرید یا مدرس خصوصی استخدام کنید بستگی به خود شما دارد اما فراموش نکنید که مهمترین مسئله در یادگیری این زبان انگیزه و علاقه به یادگیری است. اگر میخواهید فرزندان شما مسلط به زبان آلمانی باشند بهترین سن برای آغاز یادگیری سن نوجوانی خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن