هانیه دژگیر | آموزش خصوصی زبان انگلیسی در منزل

هانیه دژگیر هستم. دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی، مدرس خصوصی زبان IELTS و تافل هستم، مدرس یکی از معتبرترین آموزشگاه های زبان انگلیسی تهران و عضو رسمی کانون مترجمان تهران نیز می باشم.

امروزه نیاز به یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست. این که دانستن زبان یک سواد اجتماعی است و هرکس به این دانش مسلط است از سطح سواد و موقعیت مناسب تری در زمینه کاری، اجتماعی و تحصیلی برخوردار است. همین آگاهی باعث شده است که علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی روز به روز بیشتر شوند، بسیاری از افراد شاغل یا دانشجو برای این که بتوانند راه آموزش زبان انگلیسی را سریعتر طی کنند اقدام به یادگیری خصوصی می کنند.

آموزش خصوصی زبان انگلیسی در منزل یک راه کاملا آسان و کاربردی برای کسانی است که دوست دارند این مسیر را سریعتر را طی کنند. البته باید بدانید که مهمترین نکته در خصوص آموزش زبان انگلیسی این است که به یادگیری این زبان علاقمند باشید و زمان مناسبی را برای این کار اختصاص دهید. هرچه تلاش شما به عنوان زبان آموز در این عرصه بیشتر باشد مطمئنا سریعتر به نتیجه خواهید رسید.

برای آموزش این زبان در منزل دو راه وجود دارد یا شما به عنوان یک زبان آموز به صورت خودآموز مشغول به یادگیری زبان می شوید و یا از معلم خصوصی برای این کار استفاده می کنید. برای این که بتوانید به صورت خودآموز زبان انگلیسی را بیاموزید باید سطح یادگیری شما در زمان شروع حداقل در سطح متوسط باشد. من این شیوه آموزش را به ابدا به زبان آموزان مبتدی پیشنهاد نمی کنم.

استفاده از معلم خصوصی برای آموزش زبان انگلیسی محاسن بسیار زیادی دارد، از جمله این که شما می توانید یک الگو و راهنمای کاربلد و با تجربه در کنار خود داشته باشید، آموزش شما جنبه رسمی تری خواهد داشت و بنابراین ناخودآگاه زمان و وقت بیشتری برای این آموزش می گذارید. نکات آموزشی، اصطلاحات کاربردی، اشتباهات رایج و … از جمله مواردی است که در یک کلاس خصوصی زبان انگلیسی توسط مدرس به شما آموزش داده می شود.

برای انتخاب منبع آموزش نیز راه های بسیاری پیش رو دارید، معمولا مدرسین خصوصی خود منبع آموزشی را معرفی می کنند، اما برای آشنایی بیشتر با این منابع می توانم مجموعه کتابهای آکسفورد و همچنین تاپ ناچ را به شما معرفی کنم، این دو مجموعه از معتبرترین منابع موجود در کشور هستند که در حال حاضر در  آموزشگاه های معتبر نیز تدریس می شوند.

در کنار این کلاسهای خصوصی می توانید از روش های تمرینی مناسبی نیز برای تسلط بیشتر استفاده کنید، مثلا تماشای فیلم ها یا انیمیشن های بزرگسال زبان اصلی، مطالعه کتاب های داستانی متناسب با سطح آموزشی، نوشتن خلاصه داستان و مقاله، این کارهای تمرینی مهارت های چهارگانه آموزشی شما را به شدت تقویت میکنند. برای یک زبان آموز که قصد دارد در مکالمه و محاوره قوی باشد، واجب است که قدرت شنیداری خود را نیز به اندازه قدرت گفتاری تقویت کند. پس سعی کنید که همواره این مسئله را در نظر داشته باشید. تمرین کردن شما بیش از آموزش اهمیت خواهد داشت.

یادگیری زبان انگلیسی مستلزم تکرار و تمرین های فراوان است و در صورتی که این وقت را برای خود اختصاص ندهید مطمئنا خیلی زود بسیاری از مطالب آموخته شده را به راحتی فراموش خواهید کرد. سعی کنید به صورت مداوم دانسته های خود را به کار ببرید و سطح علمی خود را در این زمینه بالا نگه دارید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن