هاله عرب | معلم آموزش زبان انگلیسی هفتم در منزل

من هاله عرب هستم، دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی، 7 سال است که به تدریس زبان در مقطع اول متوسطه در مدرسه غیرانتفاعی مشغول هستم. 5 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی دارم و بیش از 10 مقاله درباره یادگیری و آموزش زبان انگلیسی نوشته ام.

یادگیری درس زبان اگرچه کمی سخت و چالش برانگیز به نظر می رسد اما اگر به شیوه های درست و استاندارد صورت گیرد بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود. بنابراین اگر میخواهید رد یادگیر یان درس موفق باشید باید از همان سال هفتم که سال شروع آشنایی دانش آموزان با زبان انگلیسی است قدم درس را بردارید.

کتاب زبان هفتم از آن جهت دارای اهمیت است که تمام گرامرهای پایه ای زبان انگلیسی را به دانش آموز یاد می دهد، بنابراین وظیفه معلم و دانش آموز در مورد یادگیری این درس بسیار بیشتر خواهد بود، اگر دانش آموز در این سال ارتباط خوبی با درس زبان برقرار کند و انگیزه لازم برای یادگیری داشته باشد، امید است که در آینده نیز در یادگیری زبان موفق تر عمل کند.

یکی از راه های مطالعه درست زبان انگلیسی آن است که دانش آموز به حفظ لغت و یادگیری گرامر به یک اندازه اهمیت دهد، بهتر است برای یادگیری بیشتر یادگیری لغات همخانواده و متضاد را نیز آغاز کنید تا بتوانید با هر گرامری که می آموزید جمله بندی های متفاوتی را به عنوان تمرین انجام داده و تسلط خود را به نوشتن و خواندن بیشتر کنید.

اگر میخواهید درس زبان را به راحتی فراموش نکنید، باید همان روز که در مدرسه زبان را می آموزید، در خانه مروری بر مطالب آموخته شده داشته باشید و با جمله بندی کردن و حل تمرین ها خود را محک بزنید.

وقتی زبان هفتم را به خوبی بیاموزید در سالهای بالاتر نیز مشکلی نخواهید داشت و میتوانید به خوبی شروع به آموزش مفاهیم جدیدتر کنید، توجه داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی یک برنامه منظم و دائمی می خواهد، در غیر اینصورت خیلی زود لغات و اصطلاحاتی که می آموزید را در اثر تمرین نکردن فراموش می کنید.

استفاده از معلم خصوصی برای کسانی که در یادگیری زبان ضعف دارند گزینه مناسبی است، شاید برخی از دانش آموزان برای یادگیری بهتر نیاز به توضیحات بیشتری داشته باشند. همچنین معلم خصوصی می تواند برنامه منظمی برای آموزش مداوم و حل تمرین و ارزیابی مداوم برای دانش آموز مشخص کند، نظارت بر اجرای برنامه نیز از جمله وظایف یک معلم خصوصی است که دانش آموز را در مسیر موفقیت قرار میدهد.

اگر میخواهید در درس زبان موفق بوده و نمره خوبی در امتحان کسب کنید، پیشنهاد می کنم به صورت مداوم از نمونه سوالات امتحانی سالهای قبل استفاده کنید، این امر به شما کمک می کند که با شکل طراحی سوالات آشنا شوید و همچنین بدانید که نکات مهم هر درس کدام است. این کار به شما اعتماد به نفس لازم برای شرکت در امتحان را میدهد، ضمن این که میتوانید لغات جدیدی را نیز این طریق بیاموزید.

پس اگر میخواهید در یادگیری زبان موفق باشید باید برنامه ریزی صحیح برای یادگیری را از همان سال هفتم استارت بزنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن