هادی همایونی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی پایه دهم

من هادی همایونی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و سابقه 15 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی هستم.

من دانش آموزان زیادی  در مقاطع مختلف تحصیلی داشته ام که برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی از مدرس خصوصی استفاده می کنند. اگر احساس می کنید که ساعت های کلاسی برای یادگیری این درس مهم کافی نیست شما می توانید از وجود یک مدرس خصوصی برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی استفاده کنید.

بچه های کلاس دهم از جمله دانش آموزانی هستند که معتقدند یادگیری زبان انگلیسی کار مشکلی است، من شاگردان زیادی از این مقطع تحصیلی داشته ام. سه سال دوره دوم متوسطه از آن جهت حائز اهمیت است که معدل آنها نقش پررنگی در کنکور دارد، به همین دلیل بیشتر دانش آموزان آینده نگر تلاش می کنند که نمرات درسی خوبی در این سه سال کسب کنند.

در صورتی که دانش آموزی با پایه ضعیف از یادگیری زبان انگلیسی به دوره دوم متوسطه قدم بگذارد مطمئنا در یادگیری زبان دهم با مشکل مواجه خواهد بود و این عدم یادگیری می تواند تا سالهای بعد نیز به صورت زنجیره وار ادامه یافته و نهایتا دانش آموز در کنکور عملکرد ضعیفی داشته باشد.

از آنجایی که دانش آموزان در سیستم آموزشی کشور ما از سال هفتم با زبان انگلیسی آشنا می شوند سال دهم می تواند نقطه عطف آشنایی دانش آموز با درس زبان باشد. بهتر است که به این مسئله توجه داشته باشیم که زبان آموزشی در مقطع دوم متوسطه در حد متوسط یا Intermediate است، بنابراین اگر دانش آموز بتواند با وجود معلم خصوصی و کلاس های جبرانی خود را به سطح قابل قبولی برساند مطمئنا در سالهای بعدی نیز موفق بوده و نهایتا در کنکور موفق عمل می کند.

می دانید که زبان انگلیسی یک درس کاملا  کاربردی است که شما تا زمانی که تحصیل می کنید با آن سروو کار خواهید داشت، ضمن این که حتی در شرایط کاری شما نیز می تواند تاثیرگذار باشد، بنابراین باید سعی کنید که در ادگیری آن با مهارت و موفقیت پیش بروید.

در کلاس خصوصی زبان انگلیسی دهم معمولا دروس مربوط به سالهای هفتم، هشتم و نهم باید مرور شود، مگر این که دانش آموز معلومات خوبی از این نظر داشته باشد، می دانید که زبان انگلیسی یک درس با مباحث به هم پیوسته است بنابراین اگر دانش آموز مطالبی را به خوبی نیاموخته باشد در یادگیری مطالب جدید نیز با مشکل مواجه خواهد بود.

پس باید سعی کنید که ابتدا پایه علمی دانش آموز از نظر زبان آموزی به مقطع مورد توقع برسانید و سپس سراغ درس های جدید بروید. به این ترتیب دانش آموز شانس بیشتری برای یادگیری خواهد داشت، در هر صورت من فکر میکنم که مرور کردن دروس سالهای گذشته بزرگترین اولویت کلاس های جبرانی زبان دهم خواهد بود.

همچنین مدرس می تواند با کمک نمونه سوالات سالهای گذشته دانش آموز کلاس دهمی را برای شرکت در امتحان  آماده کرده و اعتماد به نفس کافی از این نظر به او القا کند. نباید فراموش کنید که مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی تلاش و کوشش دانش آموز است. بنابراین باید با صبر و کوشش فراوان سعی کنید که این راه را طی کرده و به موفقیت برسید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن