نیلوفر گلی | تدریس خصوصی زبان انگلیسی دهم در منزل

من نیلوفر گلی هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی در منزل و دارای مدرک کارشناسی تدریس زبان انگلیسی هستم، 12 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه و تدریس خصوصی این زبان مشغول می باشم. تدریس خصوصی زبان در پایه های مختلف تحصیلی نیز یکی از شاخه های شغلی من است.

زبان انگلیسی در مدرسه ازجمله دروسی است که اکثر دانش آموزان برای یادگیری آن با مشکل مواجه هستند. با توجه به این که آموزش زبان انگلیسی در آموزشگاه های آزاد موفق تر است، باید به دنبال نقطه ضعف سیستم آموزشی مدارس بود تا بتوان از زبان انگلیسی به عنوان یک منبع درسی در مدارس نیز بیشترین بهره وری را دریافت کرد.

من فکر می کنم مشکل اکثر دانش آموزان در یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه عدم تمرین و تکرار این درس منزل و تکیه بر یادگیری گرامر دروس است. زبان انگلیسی درسی است که باید در آن قدرت یادگیری کلمات و گرامر همزمان با هم رشد کند و نکته مهم بعدی در مورد این درس نیز پیش نیازهای درسی است، به این معنا که در زبان سال دهم شما باید به مباحث درسی سالهای هفتم، هشتم و نهم نیز تسلط کامل داشته باشید، چرا که زبان انگلیسی یک درس زنجیره ای است که تمام مباحث آن به هم مربوط هستند.

بنابراین اگر دانش آموزی نیاز به استفاده از تدریس خصوصی زبان انگلیسی دهم در منزل دارد، بهتر است ابتدا مروری بر زبان انگلیسی سه سال قبل داشته باشد، زمانی که از نظر گرامری و البته دایره لغات به اندازه کافی پیشرفت حاصل شد می توان تمرکز را روی یادگیری دروس جدید معطوف کرد.

داشتن یک دایره لغات وسیعی در یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود، چرا که بعد از آموختن گرامر شما باید بتوانید آن را در قالب جملات مختلفی پیاده سازی کنید و این امر امکانپذیر نخواهد بود مگر این که دایره لغات خوبی داشته باشید  تا بتوانید جمله بندی های متعددی ارائه کنید.

مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی تکرار و تمرین مباحث درسی است، اگر میخواهید در این زمینه موفق عمل کنید بهتر است زمان مشخصی برای تکرار و تمرین هر درس داشته باشید، هرشب لغات زیادی را حفظ کنید و مروری بر گرامر سالهای قبل تحصیلی داشته باشید، سعی کنید از تکنیک جمله سازی برای هر گرامری که می آموزید استفاده کنیدد به این ترتیب می توانید خیلی زود به آن گرامر مسلط شده و به راحتی از آن در صحبت کردن و ساختن جملات بهره گیری کنید.

من معتقدم که در یادگیری زبان انگلیسی معلم نقش راهنما و الگو را خواهد داشت و بار این آموزش بر دوش دانش آموز است، انگیزه بالا برای یادگیری و علاقمندی به آن از جمله فاکتورهایی است که باعث می شود یادگیری زبان انگلیسی سریعتر پیشرفت کند.

بنابراین می توان گفت شیوه های تدریس به هر شکلی که باشد این روش تمرین، تکرار و البته خودآموزی زبان انگلیسی است که باعث می شود یک نفر این درس را به خوبی فرا گیرد یا زبان انگلیسی تبدیل به یک درس چالش برانگیز و سخت برای یادگیری باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن