نوید محمدی | برگزاری کلاس های پیشرفته زبان

نوید محمدی هستم, به مدت ۱۰ سال است که در تدریس خصوصی زبان انگلیسی فعالیت دارم ۲ سال معلم تدریس خصوصی زبان یازدهم در منزل و آموزشگاه‌های مختلف تهران بودم.

در ۱۲ سالگی مدرک آیلتس گرفتم و از ۱۵ سالگی کاملا مسلط به زبان انگلیسی بودم. من به طور دقیق که تدریس زبان را در سن ۲۲ سالگی از سال ۸۷ شروع کردم زبان آموزان مختلف داشته‌ام و در مدرسه ام در پایه ی یازدهم و دهم تدریس کردم.

بنده قدرت بیان بالایی در زبان انگلیسی دارند و با روش های ویژه ای که در تدریس خصوصی زبان به کار می برم مطالب گرامری زبان را به خوبی به زبان آموزان می فهمانم و از همه مهمتر اینکه در جلسات اولیه تدریس زبان آموز را برای یادگیری آماده می کنم به خوبی و ساده و روان مطالب گرامری و دستوری زبان را برای زبان آموزان باز می کنم و از مثال های کلیشه ای نیز استفاده نمی‌کنم.

در تدریس های خصوصی که به صورت پیشرفته با دانش آموزان یازدهم دارم معمولا مطالبی را به عمد و اشتباه بیان می کنم تا به دانش آموزان بفهمانم که بیان اشتباه کلمات و یا دستور زبان به چه شکل است تا آنها نیز آن اشتباهات را تکرار نکنند.

کلاس های من و جلسات خصوصی زبانم همیشه متفاوت از یکدیگرند زیرا زبان آموزان با یکدیگر متفاوت اند و هر کدامشان بسته به گذشته و بهره هوشی شان در یادگیری زبان انگلیسی متفاوت اند. گاهی نیز از روش آزمون و خطا برای پیدا کردن روش مناسب برای زبان آموز استفاده می کنم. من همیشه با سوال کردن زبان آموزان را به این نتیجه می‌رسانم که هرچند در بیان بعضی از جملات زبان انگلیسی ممکن است اشتباه کنند اما اشتباه کردن بخشی از فرایند یادگیری زبان دوم است.

من در تدریس باید با نگرش هرکدام از زبان آموزان نسبت به هدفی که در یادگیری زبان انگلیسی دارند آشنا شوم تا بتوانم به آنها کمک کنم که زودتر به هدفشان برسند البته این کار نیاز به صبر و حوصله دارد که بنده این صبرو حوصله را در تدریس زبان انگلیسی دارم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن