نازنین شاهمرادی | دبیر زبان مسلط تمام نکات گرامر و ترجمه

نازنین شاهمرادی فوق لیسانس زبان انگلیسی از سال ۸۵ مشغول به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در تهران هستم در این مدت ۱۲ سال در مدارس مختلف و آموزشگاه های مختلف به صورت خصوصی و گروهی تدریس داشتم و امسال هم در دو آموزشگاه تدریس خصوصی زبان انگلیسی یازدهم را به عهده دارم.

از نظر من معلم زبان انگلیسی باید نقش آفرینی مثبتی داشته باشد و به طوری که با داشتن اعتماد به نفس کامل از مهارتی که در زبان انگلیسی دارد به دانش آموز اعتماد به نفس دهد نه اینکه او را سرخورده کند یک معلم زبان خودش باید انقدر از تدریس لذت ببرد که باعث ایجاد انگیزه در دانش آموز شود و این امر باعث می شود که دانش آموز از اینکه زبان دومی را یاد می گیرد لذت ببرد.

با توجه به این تجربیاتی که در این ۱۲ سال اخیر در تدریس خصوصی زبان انگلیسی داشته‌ام خیلی ساده و راحت و با تعاملی که با دانش آموز برقرار می کنم به او انگیزه لازم را برای یادگیری زبان انگلیسی می دهم و همچنین این متد تدریس من به تجربه نشان داده است که انگیزه و اعتماد به نفس دادن به دانش آموز باعث برانگیخته شدن قدرت تفکر او می شود و او جرأت سعی و خطا کردن را در سر جلسات در مقابل دبیر خود پیدا می‌کند.

من در اولین جلسه تدریس خصوصی با دانش آموز و یا زبان آموز دارم در ابتدا جمله ای را برای او مینویسم و از دانش آموز می خواهم که تلاش کند با استفاده از هر آنچه که از قبل می‌داند معنی جمله یی را که به او داده ام را به طور کلی به من بگوید با این روش من میزان خلاقیت زبان آموز را در راستای یادگیری زبان انگلیسی می سنجم و این روش به من کمک میکند که بدانم چه کسی شاگرد من است.

برای آموزش زبان انگلیسی در سطوح متوسط به بالا از روش to learn by doing استفاده می کنم و بیشتر با به چالش کشیدن زبان آموز مطالب را در ذهن او می کارم.

من روی تمام نکات گرامر و ترجمه زبان انگلیسی یازدهم مسلطم و بیان بسیار روانی دارم ذهن دانش آموزان را درگیر کتاب زبان شان می کنم و لکچر های جدیدی را از کتاب استخراج می کنم سعی می کنم از موضوعاتی استفاده کنم که دانش‌آموزان با آنها درگیر است.

وادار کردن زبان آموز به فکر کردن و تکرار کردن های به موقع در یادگیری زبان انگلیسی یازدهم بسیار موثر است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن