مینا طاهری نیا | آموزش زبان انگلیسی برای مقاطع پیشرفته

من مینا طاهری نیا هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی دارای مدرک فوق لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه الزهرا و سابقه 10 سال سکونت در استرالیا و حضور در محیط بومی. در حال حاضر به صورت خصوصی به تدریس زبان انگلیسی در مقاطع پیشرفته مشغول هستم.

در خصوص یادگیری زبان انگلیسی برای مقاطع پیشرفته باید بگویم، اکثر اشخاصی که به دنبال آموزش زبان انگلیسی در این حد از تسلط هستند نیاز فوری به دریافت مدرک IELTS و یا TOFEL جهت مهاجرت، اخذ اپلای از دانشگاه های اروپایی و امریکایی، تجارت و یا مسائلی از این قبیل هستند، بنابراین طیف گسترده ای از این زبان آموزان را افراد بالای 20 سال و اصطلاحا بزرگسالان تشکیل می دهند، از طرفی این افراد آشنایی مختصری با زبان انگلیسی دارند و قرار نیست آموزش زبان انگلیسی از صفر آغاز شود.

به طور معمول حضور در کلاس های خصوصی برای این افراد لازم و اولویت است، چرا که کار کردن روی مهارت ها و همچنین آشنایی با آزمون از جمله برنامه هایی است که در کلاس های خصوصی آموزش زبان انگلیسی اجرا می شود.

من به عنوان یک مدرس خصوصی با تجربه در این زمینه باید بگویم افرادی که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی موفق به اخذ مدرک IELTS شوند بهتر است کلاس های خصوصی داشته باشند اما برای افرادی که وقت بیشتری دارند کلاس های فشرده عمومی را پیشنهاد می کنم.

من در کلاس های خصوصی از کتاب های متنوعی استفاده می کنم و برای تقویت هر مهارت از یک منبع کاملا مجزا بهره میگیرم تا زبان آموز بتواند تسلط خوبی روی مهارت های جداگانه نوشتاری، گفتاری، شنیداری و درک مطلب داشته باشد. برای مثال پیشنهاد من برای گسترش دامنه لغات کتاب های Cambridge vocabulary for IELTS و ollins vocabulary for IELTS می باشد، یا برای تقویت مهارت رایتینگ بهترین کتاب هایی که می توانم معرفی کنم Collins writing for IELTS ، Longman writing academic English level 4 و  Barrons writing for IELTS می باشد.

اگرچه زبان آموزان بزرگسال صرفا جهت اخذ مدرک اقدام به زبان آموزی نمی کنند و برخی به دلیل نیازهای شغلی و یا تحصیل در مقاطع بالای دانشگاهی نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی دارند که در این صورت کلاس های خصوصی ما با استفاده از سری کتاب های Headway که یکی از بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می باشد و توسط انتشرات Oxford چاپ شده است برگزار می شود. این سری از کتاب ها یکی از به روزترین کتاب های آموزشی زبان انگلیسی برای بزرگسالان است. با استفاده از این کتاب در مدت زمانی کوتاه و به صورت فشرده آموزش زبان انگلیسی از مقطع ابتدایی تا پیشرفته به زبان آموز تدریس می شود.

از دیگر امکاناتی که برای پیشرفت آموزش از آن استفاده می شود، تماشای فیلم، خواندن کتاب، روزنامه، سایت های انگلیسی زبان، موسیقی زبان اصلی و نوشتن مقاله و امثال آن است که سعی می کنیم به این ترتیب تمام مهارت های زبان آموز محک خورده و نقاط ضعف و قوت وی مشخص گردد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن