مژگان زارعی | مدرس زبان انگلیسی در مقطع نوجوان

مژگان زارعی هستم مدرس زبان انگلیسی در مقطع نوجوان در یکی از آموزشگاه های معتبر شهر تهران، بیش از ده سال است که به تدریس زبان انگلیسی به نوجوانان مشغول هستم و در این زمینه تجربیات فراوانی به دست آورده ام.

در مورد شروع آموزش زبان انگلیسی از سن نوجوانی، باید بگویم طبق اصول زبان شناسی و همچنین روانشناسی بهترین سن برای آموزش های مستقیم مهارت های گوناگون از جمله یادگیری زبان جدید سن نوجوانی بهترین سن است. در این مقطع سنی انگیزه و شور ذهنی یادگیری به حد چشمگیری بالاست و به همین دلیل میتوان روی یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری سرمایه گذاری کرد.

طبق تجربه ای که توی این سالها داشتم باید بگویم بهتر است نوجوانان زبان انگلیسی را در کلاس های گروهی موسسات آموزشی یاد بگیرند، این کار به کشف استعداد و توانایی های آنها و همچنین بالا رفتن اعتماد به نفسشان کمک زیادی خواهد کرد.

اگرچه برای برخی از نوجوانان نزدیک به آزمون حساس کنکور میتوان از وجود کلاس های خصوصی زبان انگلیسی هم بهره مند شد تا از این فرصت برای ارتقاء موفقیت در کنکور استفاده کنند. اگرچه این روش مشمول صرف هزینه زیاد است اما از نظر زمان یادگیری به طرز چشمگیری در زمان صرفه جویی می شود.

فراموش نکنید که برای تسلط کامل به زبان انگلیسی باید تمام مهارت های رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ را به صورت همزمان ارتقا ببخشید تا موفق باشید. برای این کار می توانید از ابزارهای جانبی مثل تماشای فیلم و سریال و یا خواندن کتاب های رمان و داستان به زبان انگلیسی بهره ببرید، من پیشنهاد میکنم که یک دفتر خاطرات داشته باشید و برخی اتفاقات روزمره زندگیتان را به زبان انگلیسی در آن یادداشت کنید به این ترتیب هم مهارت نوشتن و هم دایره لغات شما توسعه پیدا میکند.

مورد دیگری که میتوانم به آن اشاره کنم، استفاده از حفظ جملات ضروری برای بالا بردن مهارت زبانی شماست، شما میتوانید با حفظ کردن جملات ضروری تا حد چشمگیری قدرت مکالمه خود را افزایش دهید، برای مثال لغاتی که در موقعیت های گوناگون مثل فروشگاه ، فرودگاه، بیمارستان یا مدرسه مورد نیاز است را حفظ کرده و سعی کنید جمله های جدید بسازید. به این ترتیب میتوانید هزاران جمله جدید خلق کنید و مهارت گفتگوی خود را بالا ببرید.

مهمترین راه موفقیت در یادگیری یک زبان جدید بعد از آموزش صحیح تمرین و تکرار است. سعی کنید با انگیزه پیش بروید تا موفقیت را راحت تر کسب کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن