مژگان آتشی | معلم زبان انگلیسی خانم در سطح مقدماتی

مژگان آتشی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادببیات انگلیسی هستم و بیش از 10 سال است که به فعالیت در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی مشغول هستم.

یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی رویای بسیاری از ما است. اگرچه کار چندان سختی نیست اما بسیاری از افراد علیرغم  علاقمندی به آن نتوانسته اند این راه را تا انتها بروند. من فکر می کنم بزرگترین مشکل در یادگیری زبان انگلیسی عدم انگیزه و پشتکار کافی است. هیچ فرقی نمی کند که زبان انگلیسی را به صورت خودآموز بیاموزید، کلاس خصوصی داشته باشید یا به موسسات زبان بروید، این تلاش شما است که این مسیر را به مقصد وصل می کند.

بسیاری از زبان آموزان برای یادگیری زبان ترجیح میدهند که معلم زبان انگلیسی خانم در سطح مقدماتی داشته باشند، معمولا حضور با معلم های خانم در کلاسهای خصوصی برای زبان آموزان خانم راحت تر است، البته بسیاری از آقایان نیز برای شروع یادگیری زبان انگلیسی مدرسین خانم را انتخاب می کنند.

یادگیری زبان انگلیسی در سطح مقدماتی با معرفی کتاب های استاندارد در این سطح توسط معلم شروع می شود. معمولا  در کلاس های خصوصی از منابعی چون آکسفورد و تاپ ناچ استفاده می شود، Practical English Usage کتاب دیگری است که بسیاری از اساتید آن را برای آموزش به زبان آموزان مقدماتی پیشنهاد می کنند.

معمولا روند کلاس ها به صورت آموزش همزمان گرامر و لغات با  توجه به موقعیت های مختلف مکانی و زمانی است،  اگر قصد دارید که زبان آموز موفقی باشید بهتر است در کلاس ها حضور فعالی داشته باشید. از اشتباه  کردن نهراسید، مطمئنا هیچ کس از ابتدای یادگیری مسلط به این زبان نیست و اشتباهات رایج است که باعث می شود شما تجربه کسب کرده و به تسلط برسید. بنابراین باید سعی کنید که با اعتماد به نفس بالا در کلاسها حضور پیدا کنید و حضور فعالی نیز داشته باشید.

همانطور که در ابتدا هم گفتم تلاش و پشتکار زبان آموز است که نهایتا در موفقیت او تاثیرگذار است. شما می توانید با انجام تمریناتی روند یادگیری زبان را تسریع کنید. به طور مثال تماشای فیلم های زبان اصلی، خواندن کتاب های مختلف، نوشتن در مورد موضوعات مختلف و شرکت در کلاسهای محاوره به شما کمک می کند که زودتر به تسلط برسید.

اگر میخواهید در یادگیری زبان انگلیسی موفق باشید باید برای آن یک برنامه طولانی مدت ترتیب بدهید و برنامه خود را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید. برای یادگیری باید وقت کافی صرف کنید، مرور کردن مداوم مطالب را از یاد نبرید، ضمن این که باید به تلفظ و دیکته کلمات نیز مسلط شوید.

یادگیری زبان انگلیسی زمانی ارزشمند است که شما آن را به خوبی و با مهارت بالا بیاموزید، برای شروع بهتر است دوره مقدماتی را با یک مدرس خصوصی با تجربه آغاز کنید تا با نحوه مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی آشنا شوید، در صورتی که توانایی و مهارت بالایی داشته باشید می توانید بعد از سطح متوسط یا Intermediate به صورت خودآموز یادگیری زبان انگلیسی را ادامه دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن