مهشید صادق نیا | معلم زبان در سطح لول 2

مهشید صادق نیا هستم، معلم زبان سطح متوسط در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و بیش از 12 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول می باشم.

در مورد یادگیری زبان انگلیسی بسیاری از افراد از من سوال می کنند، من زبان آموزان زیادی داشتم که با هیجان و نشاط بالا زبان آموزی را آغاز کرده اند اما اکنون به رویای خود تسلط به زبان انگلیسی است نرسیده اند، این مشکلی است که اکثر زبان آموزان ایرانی با آن مواجه هستند، حتما شما هم می شناسید کسانی را که چند ترم زبان خوانده اند و سپس آن را رها کرده و اکنون حسرت می خورند که چرا نتوانستند خود را به جایگاهی که در نظر داشته اند برسانند.

من به عنوان یک مدرس زبان باید بگویم که مهمترین نکته در یادگیری زبان انگلیسی این است که شما انگیزه و تلاش کافی برای رسیدن به هدف را داشته باشید، زبان آموزی یک پروسه زمان بر است که شما باید همیشه برای آن وقت داشته باشید، از طرفی وقتی زبان را می آموزید نیاز به تمرین و تکرار دارید، در غیر اینصورت به مرور زمان بخش زیادی از آموخته های خود را فراموش خواهید کرد.

پس مهمتر از آغاز کردن این پروسه وسوسه انگیز این است که شما به عنوان زبان آموز پشتکار و انگیزه لازم برای ادامه دادن و همچنین تمرین کردن آن داشته باشید. وقتی شما انگیزه کافی دارید و می خواهید قدم اول را بردارید نقش یک معلم و راهنما بسیار برجسته خواهد بود، به ویژه برای کسانی که زبان را تا حدودی بلد هستند و در سطح متوسط قرار دارند.

یادگیری اصطلاحات و لغات جدید می تواند کار ساده ای باشد اما اگر یک معلم با تجربه در اختیار داشته باشید روند زبان آموزی شما را طوری طراحی می کند که بتوانید به شکل استاندارد و اصولی زبان آموزی را پیش ببرید، بهتر است که برای یادگیری و حفظ لغت یک برنامه دائمی داشته باشید، هیچ چیز به اندازه داشتن دامنه لغات وسیع به شما کمک نمی کند که بتوانید از معلومات خود در مکالمه یا نگارش استفاده کنید.

کتاب های زبان به گونه ای طراحی شده است که زبان آموز بتواند به شکل هماهنگ لغت و گرامر بیاموزند تا کار جمله سازی، نگارش و درک مطلب را به شکل کاملی ارائه دهند، من همیشه به زبان آموزانم پیشنهاد میکنم که تا جایی که می توانند تمرین داشته باشند، این تمرینات می تواند شامل دیدن فیلم و انیمیشن های زبان اصلی یا خواندن رمان ها و کتاب های داستان در این زمینه است.

چشم و گوش شما به عنوان یک زبان آموز باید با لغات انگلیسی آشنا شود، این که یک لغت را با تلفظ صحیح به کار ببرید  و جمله سازی درست و دقیق داشته باشید همان چیزی است که باید هدف شما از زبان آموزی باشد. در هر صورت بازهم تاکید می کنم که این شما هستید که با برنامه ریزی درست و داشتن انگیزه و تلاش بسیار می توانید در یادگیری زبان پیشرفت کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن