مهشید ابراهیم پور | معلم زبان انگلیسی خردسال و کودک

مهشید ابراهیم پور هستم مدرس زبان انگلیسی رده سنی خردسال و کودک. دارای مدرک زبان و ادبیات انگلیسی هستم و بیش از 15 سال سابقه تدریس در این زمینه دارم.

بسیاری از والدین برای اینکه کودکشان از اوقات خود بهترین استفاده را ببرد سعی میکنند بعد از سن 3 سالگی آموزش مستقیم به او را آغاز کنند، کلاس های ورزشی و غالبا زبان انگلیسی از جمله مواردی است که اکثر خانواده ها انتخاب میکنند. یادگیری زبان انگلیسی در سن کودکی یک حسن بسیار بزرگ دارد و آن هوش و انگیزه کودکان در یادگیری است که سبب میشود آموزش سریع تر پیش برود.

مسلما داشتن یک کودک دو زبانه هدف اکثر والدین امروزی است، به همین دلیل است که در مهدهای کودک، موسسات زبان و یا حتی در بین مدرسین خصوصی برای این رده سنی امتیازات ویژه ای برای آموزش قائل شده اند و اصطلاحا سرمایه گذاری روی این قشر صورت میگیرد.

من معتقدم سن خردسالی بهترین زمان آموزش زبان انگلیسی به کودک است چرا که کودک هرچه در این مقطع بیاموزد به حافظه بلند مدت سپرده و به این ترتیب برای همیشه در ذهن او باقی میماند. از طرفی قدرت یادگیری در کودکان بسیار بالاست و به همین دلیل به راحتی میتوان آنها را برای آموزش آماده کرد.

برای این که کودکتان را به آموزش زبان انگلیسی علاقمند کنید باید این آموزش همراه با شعر و بازی و فضاهای کودکانه باشد، کودک در کنار بازی کردن و یا حضور در دنیای کودکانه اش به خوبی میتواند نکات آموزشی را فرا گیرد، برای مثال یک کودک خردسال یک شعر بلند را در مهد کودک خیلی راحت تر یاد میگیرد تا مادر در خانه سعی کند به او آموزش دهد علت آن هم فضای شاد مهد کودک و آموزش در قالب بازی است.

در قدم اول باید یک مدرس با تجربه و مسلط انتخاب کنید سپس با نزدیک شدن به کودک و ایجاد رابطه صمیمانه با او، وی را برای آموزش آماده کرده و سپس شروع به آموزش کنید، بهتر است مواردی که به کودک تدریس میشود از نکات پایه آموزشی و در سطح بسیار پایین باشد، برای مثال الفبا، رنگ ها، اعداد و چند کلمه و جمله کوتاه برای شروع بسیار مفید است، کودک با یادگیری هر مورد علاقمند میشود تا موارد بیشتری را آموزش ببیند. از طرفی والدین نیز میتوانند با تشویق کودک و تمرین کردن با او در منزل به او انگیزه بدهند تا آموزشش را دنبال کند.

بهتر است از این سن برای آموزش زبان انگلیسی و یا مهارت های کاربردی که در آینده برای کودک لازم است بهره کافی ببرید تا بتوانید در آینده کودک موفق تری داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن