مهرناز کاکاوند | آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان

مهرناز کاکاوند هستم دانشجوی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیر تهران.

من ۵ سال است که در موسسات مشهور مشغول به تدریس زبان انگلیسی هستم. تخصص من آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان است ، در کنار تدریس در آموزشگاه به تدریس خصوصی زبان انگلیسی هم مشغول هستم.

با توجه به تجربه کاری ام در مدت زمان تدریس باید بگویم سن نوجوانی بهترین زمان برای یادگیری و پیشرفت در زبان انگلیسی است. نوجوانان اشراف خوبی به زبان مادری دارند و با توجه به درک قواعد گفتاری و نوشتاری آموزش زبان دوم نیز کاری آسان تر خواهد بود.

از طرفی نوجوانی دوران رشد و شکوفایی استعداد در فرزندان است و با توجه به نیاز ضروری آموختن زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی، تدریس به نوجوانان با شیوه صحیح به آنها اجازه می دهد تا در آینده گام بلندی در راستای تحقق اهدافشان و موفقیت در کار و تحصیل بردارند.

با توجه به شیوه های مختلف تدریس در آموزشگاه های مختلف و همچنین مدرسین خصوصی باید بگویم شیوه کاری من بر مبنای رشد هم زمان گرامر و مکالمه بنا شده است. من سعی میکنم مهارت های گفتاری، شنیداری، نگارشی و بصری زبان آموزان را به صورت همزمان پرورش دهم.

استفاده از فیلم های متناسب با سن زبان آموز نوجوان به زبان اصلی در کلاس های خصوصی، خلاصه نویسی داستان، اختصاص دادن زمانی به بحث های آزاد و همچنین برگزاری کنفرانس با موضوعات آزاد از جمله مواردی است که من در آموزش زبان انگلیسی از آن استفاده میکنیم.

آشنا کردن نوجوانان پر شور و نشاط با سنت ، زیبایی های کلامی و فرهنگی و جاذبه های توریستی کشورهای انگلیسی زبان نقش عمده ای در ایجاد انگیزه برای یادگیری بهتر این زبان در سطح نوجوانان دارد.

به نظر من پدر و مادر نقش به سزایی در رشد و بالندگی مهارت های زبان آموزی فرزندان خواهند داشت و انتخاب مدرس یا موسسه متناسب و از طرفی پیگیری سطح پیشرفت نوجوان دلبندشان به آنها کمک می کند تا زودتر به نتیجه دلخواه برسند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن