مهتاب اردستانی | معلم تدریس خصوصی زبان پایه هفتم در منزل

مهتاب اردستانی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی و سابقه 15 سال تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی.

زبان انگلیسی پایه هفتم به جهت این که اولین منبع آموزشی زبان انگلیسی در سیستم آموزشی است از اهمیت زیادی برخوردار است، ضمن این که نحوه آشنایی و همچنین روش های تدریس زبان انگلیسی در این مقطع باعث می شود که دانش آموزان به یادگیری این درس علاقمند شده و یا برای همیشه از یادگیری زبان انگلیسی متنفر باشند.

اگر میخواهید در یادگیری زبان موفق باشید بهتر است از همان سال هفتم و شروع آموزش زبان انگلیسی تمام گرامر و لغات این درس را به خوبی یاد بگیرید، چرا که زبان انگلیسی یک درس با منابع مختلف نیست و می توان یادگیری زبان انگلیسی در تمام طول تحصیل را به صورت یک درس واحد در نظر گرفت، تمام مباحث زبان انگلیسی به یکدیگر مربوط هستند و هر درس پیش نیاز درس بعدی است، بنابراین اگر یکی از قطعات پازل را به درستی سر جایش قرار ندهید پازل شما تکمیل نخواهد شد.

توصیه من به دانش آموزان این است که در سال هفتم سعی کنند گرامرهای پایه زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزند و همچنین در یادگیری لغات جدید هر درس کوشا باشند، حتی در پایان سال تحصیلی و در تابستان همچنان به دوره کردن دروس زبان انگلیسی بپردازند تا هیچ مفهومی را فراموش نکنند.

یکی دیگر از روش های موفقیت در یادگیری درس زبان این است که در کلاس های آموزشگاهی شرکت کنید، به این ترتیب میزان یادگیری شما بیشتر خواهد بود و در مدرسه نیز کار ساده تری پیش رو دارید.

اگر برای یادگیری درس زبان انگلیسی یک برنامه منظم داشته باشید و به صورت مستمر لغات جدید یاد گرفته و تمرین های مختلف حل کنید مطمئنا در امتحان زبان موفق خواهید بود و همچنین در سالهای بالاتر مفاهیم زبان انگلیسی را سریعتر و آسان تر یاد خواهید گرفت.

می توانید از کتاب های مکمل درسی استفاده کنید و یا لغات جدید هر درس را از دیکشنری استخراج کنید و با خود مرور کنید، برای یادگیری گرامرها نیز بهتر است تا می توانید تمرین حل کنید، تمرین های درک مطلب بهترین راه برای رسیدن به تسلط در زبان انگلیسی است، این تمرین ها هم روی گرامرهای درسی تمرکز دارند و هم باید دایره لغات مناسبی داشته باشید تا بتوانید به سوالات آن پاسخ دهید.

برای پیشرفت در این تمرین می توانید کتاب های داستان سطح مبتدی را مطالعه کنید و یا سعی کنید برای کلمات هر درس  لغات سینونیم و آنتونیم پیدا کنید و به این ترتیب در ازای هر لغت درسی دو لغت جدید بیاموزید و همچنین نحوه جمله بندی ها با این لغات را آموخته و کاربرد جملات را بدانید.

یادگیری زبان انگلیسی صبر و کوشش بسیاری می خواهد بنابراین سعی نکنید که یادگیری زبان انگلیسی را در یک برنامه کوتاه مدت جای دهید باید زمان کافی برای تمرین و تکرار در نظر بگیرید و به صورت مداوم و روزانه تمرین داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن