منیره فهیمی | معلم تدریس خصوصی زبان انگلیسی خانم برای کودک 7 ساله

منیره فهیمی هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان هستم و بیش از 8 سال است که در زمینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی فعالیت می کنم. 2 سال است که به عنوان مدرس زبان انگلیسی یک موسسه آموزشی فعالیت دارم.

آموزش زبان انگلیسی و یادگیری آن می تواند نقش تعیین کننده ای در زندگی کاری و تحصیلی افراد داشته باشد، به همین دلیل است که توصیه می شود که افراد از سنین کودکی این زبان را بیاموزند تا در نوجوانی و جوانی به تسلط خوبی از یادگیری زبان رسیده باشند.

همیشه این سوال مطرح است که بهترین سن آموزش زبان انگلیسی چه سنی است. بسیاری معتقدند که هرچه زبان آموز از سنین پایین تری زبان آموزی را آغاز کند موفق تر خواهد بود و برخی دیگر می گویند بهتر است برای یادگیری زبان انگلیسی عجله نداشت و بهتر است که فرد از سن نوجوانی زبان آموزی را  آغاز کند.

در هر صورت می توان گفت که آموزش زبان انگلیسی از سن 7 سالگی یا کمی بیشتر می تواند بسیار موثر باشد، ضمن این که کودک در این سن با آموزش رسمی آشنا شده و می تواند به شکل جدی یادگیری را آغاز کند.

از آنجایی که خانم ها ارتباط صمیمانه و دوستانه تری با کودکان دارند معمولا راحت تر هستند که با معلم خانم کلاس خصوصی داشته باشند، بنابراین توصیه ما این است که اگر میخواهید فرزندان شما از این جهت احساس راحتی در کلاس داشته باشند بهتر است که از  معلم خصوصی خانم استفاده کنید.

خانم ها احساس مادرانه دارند و کودکان این حس را به خوبی درک می کنند، ضمن این که ممکن است کودک برای حضور در کلاس با معلم آقا احساس خجالت یا ترس داشته باشد، به همین دلیل هم با یک معلم خانم راحت تر خواهد بود. به همین دلیل است که در مهد کودک یا دوره ابتدایی اکثر مدرسین و مربیان را خانم ها تشکیل می دهند.

برای این که به یک زبان آموز 7 ساله بتوان به خوبی زبان انگلیسی را آموزش داد باید از یک منبع مناسب به عنوان جزوه آموزشی استفاده کرد، معمولا برای این سنین استفاده از کتاب های Let’s go یا Family and Friends رایج تر است. بنابراین می توان از این دو نمونه کتاب های آموزشی زبان انگلیسی مخصوص کودک و نوجوان برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان در سن 7 تا 15 سال استفاده کرد.

معمولا آموزش به کودکان در این سنین بیشتر تکیه بر یادگیری با استفاده از شیوه های بصری دارد به همین دلیل بهتر است که معلم از روش های خلاقانه بصری برای یادگیری زبا آموز استفاده کند، مثلا فلش کارت یا دیکشنری های تصویری یا کتاب داستان های مصور و همچنین انیمیشن های آموزشی تهیه شده برای این گروه سنی از جمله مواردی هستند که می تواند بسیار مفید باشد.

یکی از مهمترین وظایف مدرس خصوصی برای زبان آموزان در سن 7 سال این است که آنها را به یادگیری زبان علاقمند و مشتاق سازد، به این ترتیب زبان آموز برای یادگیری این زبان در سالهای آینده مشتاق خواهد بود و با انرژی و تمرکز بیشتری در کلاسهای آموزشی حاضر خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن