معلم گرامر زبان دهم | مهین ترابی نژاد

مهین ترابی نژاد هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در تهران، دارای مدرک زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم، ده سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی دارم.

من به عنوان یک معلم خصوصی باید بگویم یادگیری زبان انگلیسی به ویژه اگر منبع آموزشی کتب درسی باشد نیازمند دو فاکتور مهم است. اولین و مهمترین فاکتور علاقمندی دانش آموز به یادگیری است و نکته بعدی شیوه صحیح آموزشی.
از نظر اهمیت نمی توان گفت یادگیری گرامر زبان مهم تر است یا مکالمه، در حقیقت اهمیت این دو مورد یکسان است، اگر کسی می خواهد در امر یادگیری زبان انگلیسی موفق باشد باید مکالمه و گرامر را به صورت همزمان بیاموزد. در اصل گرامر پایه و اساس زبان انگلیسی است و با یادگیری آن در صورتی که بتوانید لغات و مصطلحات را به اندازه کافی به خاطر بسپارید به راحتی به زبان انگلیسی مسلط خواهید بود.
یادگیری گرامر برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است، برای مثال من به عنوان معلم گرامر زبان دهم باید بگویم در این کتاب درسی بخش عمده ای از مباحث پیرامون گرامرها صورت میگیرد. پایه و اساس هر درس را گرامر تشکیل می دهد و میتوان گفت بیشتر سوالات امتحانی بر مبنای آموزش گرامر طراحی می شوند.
مباحثی مثل زمان ها، ضمایر فاعلی و مفعمولی، فرمول جمله نویسی و امثال آن از جمله موارد مهمی است که در گرامر به آنها پرداخته می شود. بنابراین تنها در صورتی که دانش آموز گرامر دروس را به خوبی فراگرفته باشد می تواند در امتحانات موفق باشد.

همانطور که میدانید بخش عمده ای از سوالات امتحانی مربوط به مباحث گرامی هستند، مواردی نظیر درک مطلب، پرکردن جاهای خالی در جمله و پاسخ به سوالات تشریحی از جمله مواردی است که شما در پاسخ گویی به آنها به تسلط بر گرامر نیاز دارید، بنابراین باید سعی کرد گرامر و مکالمه را به صورت همزمان تقویت کرد.

من سعی میکنم از نمونه سوالات معتبر موجود در بازار به عنوان تمرین برای دانش آموزان استفاده کنم، این مسئله کمک می کند تا دانش آموز با شکل سوالات فرضی امتحان آشنا شده و ترس از امتحان در او از بین برود. یکی دیگر از مواردی که می توان از آن برای آموزش بهتر دانش آموز کمک گرفت، اختصاص دادن ساعتی از کلاس به برگزاری کوئیزهای کوچک است تا بتوان در هر جلسه میزان تسلط دانش آموز را سنجید.
شیوه های آموزشی نیز نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان دارد، بنابراین شناخت از شخصیت و میزان مهارت دانش آموز در یادگیری می تواند کمک کند تا یک شیوه آموزشی متناسب با توانایی دانش آموز اختیار شود، تا حضور در کلاس های خصوصی بتواند برای دانش آموزان مفید بوده و نتیجه بخش باشد.
از آنجایی که درس زبان یک درس پیوسته است و تمام مباحث کتب درسی در طول سالهای تحصیلی به هم متصل است بنابراین تسلط به کتاب درسی در هر پایه تحصیلی نقش مهمی در موفقیت دانش آموز در سالهای آینده خواهد داشت، به همین دلیل توصیه میکنم که والدین سعی کنند بستر مناسب پیشرفت و موفقیت دانش آموز در این زمینه را فراهم کنند و در صورتی که احساس میکنند فرزند آنها در درس زبان انگلیسی دچار مشکل است حتما از کلاس های تقویتی و مدرسان خصوصی بهره مند شوند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن