معلم زبان پایه نهم در منزل | هادی منصوری

من هادی منصوری هستم، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور تهران و سابقه 10 سال تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه و مدارس غیر انتفاعی، همزمان به صورت خصوصی به تدریس زبان در سطوح مختلف و مقاطع مختلف تحصیلی نیز اشتغال داشته ام.

درس زبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که نمی توان آن را نادیده گرفت و یا با سهل انگاری در یادگیری این درس  از اهمیت آن کاست. بسیاری از دانش آموزان در سیستم آموزشی کشور ما نیازمند به برگزاری جلسات بیشتر درس زبان در منزل هستند، استفاده از معلم خصوصی برای درس زبان به ویژه در سالهای ابتدایی آموزش می تواند به یادگیری بهتر این درس و عملکرد بهتر دانش آموز در سالهای بعدی منجر شود.

متاسفانه اکثر دانش آموزان یا والدین در سالهای آخر دوره متوسطه با پیشرفت گرامرهای درسی و پیچیده تر شدن مباحث به فکر استفاده از معلم خصوصی برای یادگیری این درس و کسب نمره قبولی در مدرسه می کنند، این در حالی است که نباید از اهمیت سالهای اولیه آموزش زبان انگلیسی و نقش آن در یادگیری بهتر این درس در سالهای بالاتر غافل بود.

از آنجایی که درس زبان یک درس کاملا زنجیره ای است و تمام مباحث آن به یکدیگر متصل است، بهتر است که دانش آموز هزینه و وقت خود را در سالهای اولیه آشنایی با این زبان صرف یادگیری اصولی و بنیادی زبان انگلیسی نماید.

من در کلاس های خصوصی پایه نهم متوسطه می بینم که اغلب بچه ها تمام گرامرهای ساده و پایه ای زبان انگلیسی که در سالهای هفتم و هشتم آموخته اند از یاد برده اند، بنابراین نمی توان انتظار داشت که این دانش آموز در یادگیری درس زبان انگلیسی موفق باشد.

من به عنوان یک معلم با تجربه در تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان عزیز پیشنهاد می کنم که برای یادگیری اصولی و استاندارد درس زبان باید دارای یک برنامه هدفمند، منظم و قابل اجرا باشند، استفاده از کلاسهای خصوصی به شکل مرتب می تواند یکی از روش های کاربردی برای تقویت درس زبان باشد، چرا که تمرین و تکرار مباحث و رفع اشکالات می تواند شما را برای امتحان در پایان ترم و همچنین شروع مباحث جدیدتر آماده کند.

بنابراین با توجه به پیچیده شدن مباحث درسی زبان انگلیسی پایه دهم، پیشنهاد من برای دانش آموزان پایه نهم این است که در یادگیری درس زبان نهایت تلاش و امکانات لازم را فراهم کنند، برنامه ای منظم و دقیق برای مرور دروس سالهای پیش داشته باشند، حفظ لغت را فراموش نکرده و از نمونه سوالات امتحانی سال های گذشته برای تسلط به مفاهیم  و مباحث درسی استفاده کنند.

اگر دانش آموزی در یادگیری درس زبان دارای استعداد بالایی است می تواند از وجود کلاس های آموزشگاهی زبان انگلیسی بهره مند شده و یا با خواندن و مطالعه کتاب های داستان متناسب با سطح تسلط خود تا حد چشمگیری توانایی خود در درک مطالب انگلیسی را افزایش دهد. وقت گذاشتن و استفاده از منابع غیر درسی برای دانش آموزان با استعداد می تواند تشویق مناسبی برای یادگیری بیشتر درس زبان برای آنها باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن