معلم زبان دوازدهم در تهران | مهناز ربیعی پور

مهناز ربیعی پور هستم، دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر از دانشگاه تربیت معلم و مدرک تافل زبان انگلیسی از موسسه سفیر در تهران. 7 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول هستم.

درس زبان از نظر همه دانش آموزان، یکی از بزرگترین چالش های دوران تحصیلی است، نه به این معنا که یادگیری آن مشکل است، بلکه به دلیل عدم اعتماد به نفسی که دانش آموزان در یادگیری زبان با آن مواجه هستند و همچنین نگرش منفی که نسبت به یادگیری این درس از ابتدا در ذهن دانش آموزان ایرانی وجود دارد.

من دانش آموزان زیادی از مقاطع مختلف تحصیلی داشته ام که در یادگیری درس زبان مشکل داشته اند، اما حجم دانش آموزان سال دوازدهمی بسیار بالاست، که از دو جهت می توان به آن اشاره کرد، اول اینکه درس زبان سال دوازدهم داری گرامر سخت و پیچیده تری نسبت به سالهای قبل است و دوم این که استرس شرکت در کنکور و تست زنی درس زبان باعث می شود بسیاری از دانش آموزان به فکر استخدام مدرس خصوصی و بهره برداری از کلاس های تقویتی باشند.

من به عنوان معلم زبان دوازدهم، همیشه در کلاس های خصوصی به جز کتاب درسی از منابع دیگری استفاده نمی کنم اما از کتاب های مکمل مثل نمونه سوالات مختلف، کتاب های نمونه تست و همچنین کتاب های داستان متناسب با رده تحصیلی استفاده می کنم.

یکی از روش های من برای تدریس زبان دوازدهم، تدریس گرامر و سپس حل تمرین است، ما در هر جلسه آموزشی علاوه بر گرامر هر درس حدود 30 لغت جدید کار میکنیم و برای آن ها سینونیم و آپوزیت های مناسبی ارائه می شود که دانش آموز ملزم به حفظ کردن آنهاست، چرا که علاوه بر افزایش دایره لغت دانش آموز افزایش پیدا می کند، در انجام تمرین هایی مثل درک مطلب ها و یا تمرین هایی که مربوط به لغات است موفق تر خواهند بود.

ارائه نکات تستی یکی دیگر از برنامه های من برای زبان دوازدهم است. مطمئنا دانش آموز کلاس دوازدهم به شدت استرس شرکت در کنکور را دارد، به ویژه درس زبان که یک چالش بزرگ برای دانش آموزان است، با انجام تست های مختلف اعتماد به نفس کافی برای شرکت در کنکور برای دانش آموز فراهم می شود.

باید سعی کرد در کنار یادگیری مطالب هر درس به مرور مطالبی از دروس گذشته نیز پرداخته شود، ممکن است یک دانش آموز در برخی مطالب دارای نقاط ضعفی باشد که با مرور درس ها این اشکالات و نقاط ضعف برطرف خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن