معلم زبان در سطح intermediate در تهران – الهام میرزایی

الهام میرزایی، 30 ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم، بیش از 10 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و تدریس خصوصی این زبان در شهر تهران دارم.

برای آشنایی بیشتر شما با مقاطع مختلف تسلط به زبان انگلیسی باید بگویم که از نظر تسلط زبان آموز به مفاهیم زبان انگلیسی به سه گروه beginner، intermediate و advance تقسیم می شوند. که گروه اول کسانی هستند که تازه زبان آموزی را آغاز کرده اند و در ابتدای مسیر قرار دارند، سطح intermediate در واقع سطح متوسط از نظر تسلط به زبان انگلیسی است و در سطح advance مباحث و مفاهیم سطح پیشرفته آموزش داده می شود.

در حالت کلی اکثر کسانی که زبان آموزی را آغاز می کنند معمولا در سطح متوسط قرار میگیرند، مگراینکه برای انجام اموری نظیر مهاجرت و یا تحصیل در کشور انگلیسی زبان و تجارت نیازمند شرکت در آزمون های تافل و آیلتس و تحصیل در مقطع پیشرفته باشند.

برای کلاس های خصوصی در سطح متوسط منابع بسیاری میتوان معرفی کرد، از آن جمله می توان به مجموعه آکسفورد یا تاپ ناچ اشاره کرد، که با توجه به نیاز زبان آموز از سطح مبتدی تا پیشرفته طبقه بندی شده اند.

زبان آموز در سطح intermediate می تواند از نظر مکالمه و یا گرامر تا سطح قابل قبولی پیشرفت داشته باشد، بنابراین در کلاس های این سطح می توان ساعاتی را به مکالمه آزاد، تماشای فیلم زبان اصلی و یا ارائه lecture اختصاص داد. نباید فراموش کرد که صحبت کردن زبان آموز یکی از راه هایی است که میتواند تسلط او را به دانش و آموخته هایش بیشتر کند.

حفظ لغات در کنار یادگیری کامل گرامر می تواند اقدام مفیدی برای شروع تسلط بر زبان انگلیسی باشد.یکی از راه هایی که من به زبان آموزان سطح متوسط پیشنهاد میکنم خواندن کتاب و تماشای فیلم است. تماشای فیلم های زبان اصلی به زبان آموز کمک می کند تا لغات و اصطلاحات محاوره ای روز موجود در زبان انگلیسی را به خوبی متوجه شوند و یکی از بهترین منابع برای یادگیری لغات جدید است.

برای پیشرفت در یادگیری گرامر و درک مطلب نیز خواندن کتاب های سطح متوسط پیشنهاد می شود، میتوانید از فروشنده بخواهید تا کتاب های سطح اینترمیدییت را به شما معرفی کند. خواندن مرتب کتاب های مختلف تسلط شما را به گرامر بیشتر می کند و میتوانید برای جمله سازی های بیشتر از آنها استفاده کنید. استفاده از دیکشنری های تصویری نیز از جمله مواردی است که می تواند برای حفظ لغت بسیار مفید باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن