معلم زبان انگلیسی خانم برای کودکان | سیما کوهزادی

من سیما کوهزادی هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی مخصوص کودکان، دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی هستم و 15 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مهد کودک و تدریس خصوصی به کودکان را در کارنامه دارم.

برای من تدریس به کودکان بسیار لذت بخش است، البته باید در نظر داشت که ارتباط با کودک در این مورد بسیار اهمیت دارد به همین دلیل من همیشه سعی می کنم ارتباط مناسب و صمیمانه ای با کودکان داشته باشم. از طرفی آموزش به کودکان باید با روش های خاصی صورت گیرد چرا که اصولا کودکان هنوز با زبان مادری خود به اندازه کافی آشنا نشده اند. بنابراین باید در آموزش با مهارت و حوصله کافی پیش رفت.

به تجربه ثابت شده است که معمولا کودکان با معلم های خانم راحت تر هستند، شاید به این دلیل که برقراری ارتباط با خانم ها برای کودکان آسان تر است، از طرفی صبوری خانم ها در مقابل کودکان نیز بیشتر است و این مسئله یکی از فاکتورهای مهم انتخاب مدرس خانم برای زبان آموزان کودک است.

روحیه لطیف خانم ها سبب می شود که خلاقیت و انعطاف بیشتری در کلاس های خصوصی داشته باشند و این مورد در ایجاد انگیزه و علاقه به زبان آموزی برای کودکان بسیار موثر است. من همیشه در کلاس هایی که با زبان آموزان کودک دارم از روش آموزش های غیر مستقیم یعنی آموزش از طریق انیمیشن، آموزش از طریق فلش کارت و بازی استفاده می کنم. این روش ها برای بچه ها خوشایندتر است و معمولا تاثیر بیشتری در یادگیری کودکان دارند.

برای بسیاری از کودکان حضور در کنار یک مدرس مرد باعث ایجاد حس شرم و خجالت می شود و به همین دلیل در صورتی که دچار اشکال یا اشتباهی باشند از بیان آن خجالت می کشند و یا اعتماد به نفس کافی برای همکلام شدن با مدرس خود را ندارند، به همین دلیل است که پیشنهاد میکنم در صورتی که میخواهید برای فرزند خود مدرس خصوصی استخدام کنید سعی کنید از حضور بانوان با مهارت و تجربه در این امر بهره مند شوید.

از آنجایی که بچه ها در یادگیری زبان بسیار باهوش هستند و بهترین زمان یادگیری زبان دوم طبق گفته روانشناسان سنین کودکی است، بهتر است مدرس مباحث مهم را به صورت برنامه ریزی شده به کودک بیاموزد، مطمئنا یادگیری لغات بسیار برای یک کودک آسان است، به ویژه اگر برای یادگیری لغات از مکمل های تصویری مثل انیمیشن و فلش کارت های تصویری یا دیکشنری های تصویری استفاده شود.

روش های خلاقانه در آموزش به کودکان بسیار تاثیرگذار است و سبب می شود زبان آموز از سپری کردن اوقات در کلاس خسته و دلزده نشود، چرا که مطمئنا سپری کردن اوقات طولانی کلاس های خصوصی برای کودکان که بازیگوشی و کنجکاوی غریزی دارند کاری بسیار دشوار است و این وظیفه مدرس است که کلاس را برای او دلچسب و انگیزشی برگزار کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن