معلم خصوصی زبان برای کودک 9 سال | هنگامه شهیدی فر

هنگامه شهیدی فر هستم مدرس زبان انگلیسی کودکان، دارای کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور تهران هستم.

اهمیت زبان انگلیسی و نقش آن در بالا رفتن جایگاه شغلی و اجتماعی به قدری آشکار است که امروزه والدین سعی میکنند از زمان کودکی فرزندان خود را به یادگیری زبان تشویق کنند. بنابراین سن شروع یادگیری این زبان روز به روز کمتر می شود تا جایی که شاهد هستیم در مهد کودک ها نیز آموزش زبان انگلیسی جایگاه خود را یافته است.

من به عنوان یک مدرس با تجربه 15 ساله فعالیت در عرصه تدریس خصوصی زبان در سنین مختلف به این نتیجه رسیده ام که بهترین سن شروع یادگیری زبان انگلیسی در سنین پایین سن 7 تا 10 سالگی است. کودک در این سن به زبان مادری خود کاملا مسلط شده است و به راحتی میتواند زبان دوم را برای یادگیری درک کند.

اگر والدین این کودکان قصد دارند که آموزش را با معلم خصوصی پیش ببرند پیشنهاد میکنم حتما از مدرس های با تجربه و آشنا به آموزش کودکان استخدام کنند. شیوه های آموزشی زبان برای کودکان و بزرگسالان کاملا متفاوت است و در آموزش به کودکان باید صبر، انگیزه و فن بیان قوی تری داشت تا کودک را به یادگیری تشویق کرد.

فراموش نکنید که ایجاد انگیزه و علاقه به یادگیری از سنین کودکی در انسان رشد پیدا میکند بنابراین شیوه های آشنایی و آموزش ابتدایی زبان انگلیسی روی علاقه فرزند شما برای ادامه این آموزش در آینده تاثیرگذار است.

من سعی میکنم رابطه ای صمیمانه و دوستانه با زبان آموز داشته باشم و بعد از این که اطمینان او را جلب کردم آموزش رسمی را آغاز میکنم، من به شخصه برای کودکان زیر 10 سال از مجموعه کتاب های let’s go و let’s lerning English استفاده میکنم. این مجموعه ها از معتبرترین منابع آموزشی زبان انگلیسی در سراسر دنیا محسوب می شوند. دارای ترانه های شاد و بازی های کودکانه است و آموزش زبان انگلیسی را با شادی و بازی همراه کرده است.

من فکر میکنم باید سعی کنیم آموزش زبان انگلیسی برای کودکان سن زیر 10 سال به شدت انگیزه بخش و سرگرم کننده باشد، بنابراین روش های خلاقانه ای که مدرس برای هر زبان آموز استفاده میکند توصیه میکنم، چرا که میزان یادگیری و مهارت زبان آموزی در کودکان متفاوت است و شناخت از روحیات و توانایی های کودک نقش مهمی در موفقیت او در زبان آموزی خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن