معلم خصوصی زبان برای کودک ۹ سال | سارا خادمی

سارا خادمی هستم، معلم خصوصی زبان انگلیسی کودکان و دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و بیش از 6 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف و 4 سال تدریس خصوصی زبان برای سنین زیر 10 سال دارم.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهمترین دغدغه هایی است که والدین با آن روبه رو هستند، بسیاری از والدین امروزی سعی میکنند که کودکانشان از همان سال های اول زندگی با زبان انگلیسی آشنا شوند و تا رسیدن به سن دانشگاه در این زبان پیشرفت قابل توجهی داشته باشند، این امر سبب می شود تا علاوه بر این که در یادگیری زبان در مدرسه و دانشگاه مشکلی نداشته باشند، بلکه بتوانند از امتیاز تسلط به زبان خارجی برای استخدام شدن در شرکت ها و موسسات نیز بهره مند شوند.

می توان گفت بهترین سن شروع به یادگیری زبان انگلیسی همین دوران کودکی است. وقتی کودک به تسلط خوبی از زبان مادری دست پیدا می کند، وقت آن رسیده است که با زبان دوم آشنا شود، به همین دلیل نیز اکثر روانشناسان و زبان شناسان معتقدند که بهترین زمان شروع به یادگیری زبان انگلیسی سن 9 سالگی است.

در این سن کودک تشنه یادگیری است و به خوبی می تواند با کمترین امکانات ممکن زبان انگلیسی را به خوبی فرا گیرد. به همین دلیل است که در تبلیغات می شنویم که کودکان حتی با دیدن کارتون های زبان اصلی می توانند زبان انگلیسی را بیاموزند.

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان در سن کودکی ماندگاری بالای آن  در ذهن است و اگر کسی در سن کودکی زبان انگلیسی را فرا بگیرد، به شرط تکرار و مرور مداوم و استفاده از این زبان به طور متناوب، دیگر آن را فراموش نمیکند.

من برای کودکان آموزش را با یادگیری تلفظ و نوشتار حروف الفبا و اعداد انگلیسی شروع می کنم، قدم بعدی یادگیری رنگ ها، میوه ها، حیوانات و برخی جملات کوتاه محاوره ای مثل معرفی خود و احوالپرسی است، بهتر است که آموزش به کودکان زیر سن 10 سال در زمان های کوتاه و با روش های کاملا جذاب مثل رنگ آمیزی، بازی با فلش کارت، دیدن کارتون های مناسب با تسلط زبان آموز، یادگیری شعرهای کودکانه و بازی هایی از این دست باشد. به این ترتیب مطمئنا کودک اشتیاق بیشتری برای حضور در کلاس خواهد داشت.

معلم خصوصی زبان برای تدریس به کودکان باید صبر و آستانه تحمل بالایی داشته باشد، چرا که معمولا کودکان در زمینه آموزش بازیگوشی می کنند و ممکن است جو کلاس آرام نباشد، از طرفی برای هر کودک متناسب با استعداد و میزان یادگیری باید از یک روش تدریسی منحصربه فرد استفاده کرد. ضمن این که  ارتباط خوب و تعامل مناسب با کودک نیز می تواند انگیزه و علاقه او به یادگیری زبان جدید را چندین برابر کند.

توصیه من به والدین عزیز این است که در صورتی که قصد دارند آینده درخشانی برای فرزند خود رقم بزنند، سرمایه گذاری روی یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش های مناسب برای پیشرفت در تحصیل، شغل و حتی امکان مهاجرت در آینده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن