معلم خصوصی زبان برای کودک ۷ سال | هنگامه یونسیان

هنگامه یونسیان هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی مقطع سنی کودک، با بیش از ۱۰ سال فعالیت در این زمینه و دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان دانشگاه علامه طباطبایی هستم.

اگر قصد دارید یک کودک دوزبانه داشته باشید که تا قبل از رسیدن به سن نوجوانی به زبان انگلیسی مسلط باشد بهترین زمان آغاز یادگیری از سن ۷ سالگی است. به گفته روانشناسان آموزش رسمی زبان انگلیسی از این سن به کودک امکان میدهد تا در کنار زبان مادری به یادگیری زبان دومی بپردازد که در حد زبان مادری در آن زبان پیشرفت داشته باشد، سن کودکی بهترین زمان یادگیری و آموزش است و معمولا آموزه های این دوره ماندگاری طولانی در ذهن خواهند داشت.

من به عنوان یک مدرس زبان در مقطع خردسالان و کودکان به این نتیجه رسیده ام که یادگیری کودکان در این زمان در بالاترین نقطه پیشرفت قرار دارد و به راحتی میتوان لغات و جملات را به کودک آموخت.

من برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر ۱۰ سال از مجموعه کتاب های Let’s go به همراه دیکشنری تصویری استفاده میکنم، نباید فراموش کرد برای کودکان بالای ۷ سال اگرچه آموزش جنبه و شیوه های رسمی را دنبال میکند اما، ما همچنان با یک زبان آموز کودک روبه رو هستیم، بنابراین کلاس ها نباید فشرده باشد، ساعت طولانی داشته باشد، ارتباط صمیمانه و عاطفی بین زبان آموز و مدرس باید برقرار باشد و مدرس باید شناخت خوبی از استعدادها و توانایی های کودک داشته باشد، بهتر است کلاس به صورت بازی و شیوه های آموزشی سرگرم کننده نظیر آموزش از طریق تصویرسازی، انیمیشن، شعرهای کودکانه و قصه های کوتاه و ساده برگزار شود.

اگر کودک از حضور در کلاس و یا آموزش زبان جدید حس خوبی دریافت نکند ممکن است در بزرگسالی به هیچ وجه به این زبان علاقمند نبوده و قادر به به کارگیری آموخته های خود نباشد، پس این بسیار مهم است که انگیزه و علاقه به یادگیری و شناخت زبان انگلیسی در کودک تقویت شود تا او با شوق و هیجان بیشتری در کلاس حاضر شده و از آموختن لذت ببرد.

استفاده از کتاب های طبقه بندی شده بر اساس توانایی زبان آموز که این روزها به وفور در انتشارات مختلف میتوان به آنها دسترسی داشت، استفاده از فلش کارت های تصویری، استفاده از شیوه های آموزشی بصری و تمرین و تکرار آموزش ها به کودکان کمک می کند تا آموزش موفق تری داشته باشند.

نباید فراموش کرد که کودکان دارای استعدادهای متفاوتی هستند و یک شیوه یا متد آموزشی مناسب برای آموزش کودکان به خصوص در بازه سنی زیر ۱۰ سال نخواهد بود، این وظیفه مدرس است که با شناخت دقیق از توانایی های کودک روی نقاط قوت او تمرین بیشتری اعمال کرده و نقاط ضعف او را بیشتر پوشش دهد تا کودک بتواند در زمان مورد نظر به تسلط کافی از زبان انگلیسی برسد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن