مینا عبادی | معلم خصوصی زبان انگلیسی دوازدهم در منزل

من مینا عبادی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم، بیش از 6 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و رده های متفاوت سنی و همچنین زبان کنکور مشغول هستم.

یکی از سوالاتی که اکثر دانش آموزان از من می پرسند این است که چگونه می توانند در یادگیری درس زبان موفق باشند، بسیاری از آنان می گویند که مشکلی با حفظ لغت و یادگیری گرامر ندارند اما به نتیجه ای که می خواهند نمی رسند، برای بسیاری دیگر به ویژه در مقاطع بالای تحصیلی مثل سال یازدهم و دوازدهم یادگیری زبان انگلیسی یک چالش بزرگ است.

در مورد این سوال باید بگویم که یادگیری موفقیت آمیز زبان انگلیسی به دو عامل بستگی دارد، اولین فاکتور میزان انگیزه و تلاش برای یادگیری است و فاکتور بعدی به شیوه های صحیح آموزشی باز میگردد. به این ترتیب اگر میخواهید در یادگیری درس زبان موفق باشید باید صبور، با انگیزه و سختکوش باشید و در کنار تلاش خود، از وجود یک مدرس با تجربه و ماهر بهره مند شوید.

برای بچه های سال دوازدهم که کنکور را نیز پیش رو دارند یادگیری زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است، پیشنهاد من به این دسته از دانش آموزان استفاده از کلاس های برنامه ریزی شده در طول سال تحصیلی است، بهتر است ابتدا میزان تسلط شما به زبان انگلیسی مشخص شود، چرا که مباحث زبان انگلیسی به یکدیگر متصل هستند بنابراین اگر نیاز به یادگیری و دوره مباحث سال های قبل دارید باید تعداد جلسات آموزشی خود را بیشتر کرده و زمان هایی را به دوره این مباحث اختصاص دهید.

حفظ لغات به صورت روزانه، جمله سازی های مداوم با استفاه از گرامرهای آموخته شده و همچنین حل تمرین های مفهومی و درک مطلب به شما کمک می کند تا با آمادگی بیشتری در جلسه امتحان حاضر شوید.استفاده از نمونه سوالات امتحانی می تواند شما را با نحوه طراحی سوال و مفاهیم بیشتر آشنا می کند.

از یادگیری نکات تستی نیز نباید غافل بود، من پیشنهاد می کنم دانش آموز مهارت یادگیری لغت و گرامر خود را به یک اندازه تقویت کند چرا که مهمترین اصل در گرفتن نتیجه از زبان انگلیسی درک مفاهیم آموخته شده است که به هردوی این مهارت ها نیازمند است. برای تقویت دایره لغت می توانید از فلش کارت های آموزشی و یا خواندن کتاب های داستان متناسب با سطح تسلط خود بهره مند شوید.

مطمئنا سوالات امتحان یا تست های کنکور چیزی فراتر از آموخته های شما نیست، این شما هستید که با مطالعه صحیح و  دانستن مفاهیم و اعتماد به نفس بالا از دانسته های خود می توانید از سد امتحان و کنکور بگذرید. بنابراین اگر در ابتدای راه احساس می کنید که تسلط کافی در یادگیری زبان ندارید نا امید نشده و راه را قدم به قدم پیش بروید تا به موفقیت برسید، یکی از رموز موفقیت در یادگیری زبان صبور بودن و تلاش برای رسیدن به نتیجه است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن