معلم خصوصی زبان انگلیسی برای کودک 5 ساله

الهه خسرونژاد هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقطع سنی خردسال، بیش از 12 سال سابقه تدریس در مهد کودک و مقطع ابتدایی در کارنامه دارم و فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی هستم.

والدین امروزی بسیار علاقمند هستند که کودکشان از همان سنین ابتدایی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند و اصطلاحا دو زبانه باشند. به همین دلیل شاهد هستم که حتی اقدام به استخدام معلم خصوصی زبان انگلیسی برای کودک 5 ساله امروزه یک امر کاملا طبیعی است.

به نظر من سن 5 سالگی، بهترین زمان برای شروع یادگیری یک زبان جدید در کودک است، کودک در این سن درک صحیحی از آموزش دارد، بسیار مستعد است و تا حدودی به مکالمه به زبان مادری مسلط است، بنابراین خیلی راحت میتوان او را با کلمات و اصطلاحت انگلیسی آشنا ساخت. سوال مهم اینجاست که آیا باید کودک را در کلاس های گروهی ثبت نام کرد و یا اقدام به استخدام معلم خصوصی کرد.

در این مورد باید بگویم من شخصا اعتقاد دارم که در مورد کودکان خردسال زیر 7 سال بهتر است یادگیری به صورت گروهی و در قالب بازی و سرگرمی باشد، اما اگر والدینی هستند که به هر دلیلی از جمله مهاجرت علاقمند به یادگیری سریع و کوتاه مدت زبان انگلیسی هستند میتوان برای کودکان خردسال معلم خصوصی زبان انگلیسی استخدام کرد.

مهمترین اقدام برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کودک 5 ساله، شروع آموزش با الفباست و میتوان با استفاده از شعرهای کودکانه و همچنین یادگیری در قالب بازی و رنگ آمیزی، کودک خردسال را با الفبای انگلیسی و همچنین اعداد آشنا کرد. بعد از آن نوبت به یادگیری کلمات میرسد.

استفاده از کتاب هایی نظیر مجموعه بی نظیر Let’s go برای آموزش انگلیسی به کودکان یکی از اولین انتخاب های من است، این مجموعه با استفاده از بازی های مخصوص، ترانه های شاد کودکانه و همچنین رنگ آمیزی و داستان های بامزه مورد علاقه کودکتان به آموزش می پردازد و از مقطع مبتدی تا سطح متوسط میتوان از این مجموعه استفاده کرد.

تجربه نشان داده است که کودکان 5 ساله، با آموزش غیر مستقیم خیلی راحت میتوانند با زبان جدید ارتباط برقرار کنند، اگر قرار است که برای کودک خردسال خود معلم خصوصی استخدام کنید بهتر است ابتدا تاکید روی ارتباط صمیمانه و دوستانه کودک و معلم مورد توجه قرار گیرد. ارتباط موثر مدرس و کودک منجر به انگیزه بیشتر برای یادگیری او خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن