محمدرضا حاج احمدی، معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی نهم در تهران

محمدرضا حاج احمدی هستم، معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی نهم در تهران، دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه علامه هستم و 15 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی و رده های مختلف سنی دارم.

یادگیری زبان انگلیسی اگر با شیوه های درست آموزشی و سختکوشی دانش آموز همراه باشد، کاری بسیار ساده و راحت است، فقط باید بتوان با ارائه یک برنامه کاربردی به دانش آموز او را برای مرور روزانه مطالب آماده کرد.

زبان انگلیسی نهم حاوی گرامرهای پایه این زبان است، بنابراین یادگیری این گرامرها می تواند در پیشرفت دانش آموز برای یادگیری زبان در سال های آینده بسیار مفید باشد، اما از آنجایی که زبان انگلیسی یک درس تمرکزی است در صورتی که به مقدار لازم مرور نشود مطمئنا بخش اعظمی از گرامرها و لغات فراموش می شوند.

بهترین راه برای پیشرفت در یادگیری زبان، این است که دانش آموز را تشویق به جمله سازی کنیم. جمله سازی علاوه بر این که مهارت دانش آموز در بکارگیری گرامرهای آموخته شده را افزایش می دهد، او با استفاده از یادگیری لغات برای جمله سازی به دانش لغوی خود نیز می افزاید، پیشنهاد میکنم حتما روی آموزش دیکته کلمات نیز تمرکز شود، تا دانش آموز بتواند به خوبی از آنها در مهارت های نوشتاری استفاده کند.

نباید فراموش کرد که انگیزه یادگیری و علاقمندی به درس زبان نقش عمده ای در یادگیری آن به ویژه در نوجوانان دارد، به همین دلیل من معتقدم ارتباط صمیمانه و دوستانه مدرس خصوصی با دانش آموز میتواند او را در این راه بسیار یاری کرده و نقش مهمی در تاثیرگذاری و انتقال علاقه و انگیزه به دانش آموز دارد.

برنامه آموزش زبان انگلیسی باید به گونه ای تدوین شود که دانش آموز هر روز ساعتی را به مرور مطالب و حل تمرینات زبان سپری کند، این مسئله باعث می شود تا مطالب به حافظه بلندمدت دانش آموز انتقال پیدا کرده و آنها را فراموش نکند.

در حال حاضر اکثر والدین سعی می کنند با ثبت نام دانش آموزان در کلاس های آموزش زبان، آنها را در یادگیری این مهارت کاربردی در مسیر پیشرفت قرار دهند که این یک گام بلند و موفقیت آمیز برای آموزش زبان بین المللی است، اما در صورتی که بتوان از مزیت های کلاسهای خصوصی بهره مند شد، مسلما نقاط ضعف و قوت دانش آموز دقیق تر مشخص شده و یک مدرس با تجربه و مهارت کافی می تواند از روش مناسبی برای آموزش متناسب با توانایی او استفاده کند.

بهتر است که دانش آموز از همان ابتدای آشنایی و آموزش زبان انگلیسی در سالهای اول تدریس این زبان در سیستم آموزشی در تقویت همزمان مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مفاهیم بکوشد، مسلما سخت کوشی و دلسرد نشدن از طولانی بودن فرآیند یادگیری میتواند به موفقیت دانش آموزان در این امر بی انجامد.

اگر میخواهید از مزایای کلاس های خصوصی بیشترین بهره را ببرید بهتر است به جای استفاده از این کلاس ها در روزهای منتهی به امتحان یک برنامه مداوم و منظم برای برگزاری کلاس های خصوصی و یا شرکت در کلاس های آموزشگاهی داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن