معلم تدریس خصوصی زبان یازدهم، ماندانا کبیری

من ماندانا کبیری هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در تهران و دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم، دارای 5 سال سابقه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی بوده و مدرس زبان انگلیسی در یکی از آموزشگاه های شناخته شده در تهران هستم.

درس زبان انگلیسی از جمله دروسی است که یادگیری آن همواره برای تمام نسل های دانش آموزان ایرانی چالش برانگیز بوده است. یادگیری این درس به نظر مشکل می رسد و اغلب دانش آموزان از کلاس های زبان فراری بوده و هیچ چیز برایشان سخت تر از شرکت کردن در امتحان زبان نیست و نهایتا بعد از نزدیک 5 سال آموزش مداوم این زبان، نهایتا با شناخت کمی از مباحث و گرامرهای این درس از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند.

با توجه به این که یادگیری زبان انگلیسی یک ضرورت بین المللی است، من فکر می کنم بهتر است در شیوه های آموزش این زبان در مدارس یک بازنگری کلی صورت گیرد، خوشبختانه در دهه های اخیر خانواده ها به اهمیت این زبان بین المللی پی برده و از همان سنین کودکی و نوجوانی فرزند خود را برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی در کلاس های خصوصی یا آموزشگاهی ثبت نام می کنند.

در مورد یادگیری زبان یازدهم باید بگویم که این درس با توجه به گرامرهای سطح بالایی که در سالهای یازدهم و دوازدهم دارد، برای دانش آموزی که با اطلاعات بسیاری کمی از مباحث درسی سال های گذشته در کلاس حاضر می شود، مطمئنا سخت و غیر قابل یادگیری خواهد بود، شاید دلیل این که اکثر داوطلبان کنکور از پس تست های درس زبان بر نمی آیند همین مسئله است. بنابراین در صورتی که احساس میکنید برای درس زبان انگلیسی نیاز به معلم دارید بهتر است برای یک دوره کلاس های خصوصی مرتب و هفتگی برنامه ریزی کنید و یادگیری این کتاب را برای شب های امتحان نگذارید.

درس زبان را باید با مرور بر گرامرهای سال های گذشته آغاز کرد، اکثر دانش آموزان از این نظر دچار ضعف هستند بنابراین چند جلسه از تدریس خصوصی زبان یازدهم مطمئنا به ارائه گرامر و لغات سالهای پیش اختصاص داده خواهد شد، ضمن این که دانش آموز باید به صورت مرتب به حفظ لغت پرداخته و همزمان از نظر گرامری نیز پیشرفت کند تا بتواند برای امتحان آمادگی لازم را داشته و از طرفی در کنکور نیز نتیجه خوبی بگیرد.

تمرین و تکرار در یادگیری درس زبان بسیار اهمیت دارد، برای دانش آموزی که هر روز بار زیادی از مباحث تازه آموخته شده را در ذهن خود تلنبار می کند، حفظ کردن تمام نکات دستوری و لغات زبان انگلیسی مطمئنا کار سختی خواهد بود، به همین دلیل پیشنهاد می کنم که هر روز ساعاتی را به تمرین مطالب جدید و مرور مباحث گذشته اختصاص دهید. دقت کنید که این برنامه باید به صورت روزانه و مرتب انجام گیرد تا بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

بنابراین هرگز یادگیری زبان انگلیسی را برای شب های امتحان نگذارید، به ویژه اگر در یادگیری این درس مهم دچار مشکل هستید بهتر است با داشتن یک برنامه دقیق و منظم و استفاده از تجربیات یک معلم با تجربه خود را برای رویارویی با امتحان و کنکور سال بعد آماده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن