معلم تدریس خصوصی زبان هفتم در تهران | طیبه فلاح نژاد

طیبه فلاح نژاد هستم معلم زبان در تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و بیش از 15 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در کارنامه کاری ام دارم.

زبان هفتم یکی از مهمترین دروس در این پایه تحصیلی است. چرا که دانش آموزان این پایه برای اولین بار این درس را فرا میگیرند، بنابراین شیوه تدریس و همچنین برگزاری کلاس ها نقش مهمی در علاقمندی دانش آموزان به این درس خواهد داشت. علاقمندی دانش آموز به درس زبان باعث یادگیری بهتر این درس و همچنین انگیزه برای یادگیری و استفاده از آن در آینده خواهد بود.

شیوه تدریس خصوصی من برای درس زبان پایه هفتم بر مبنای مباحث درسی برنامه ریزی می شود. به این شکل که در ابتدای هر جلسه از دانسته های دانش آموز از مباحث درسی مطلع می شوم، این کار با استفاده ازکوئیزهای چند دقیقه ای یا سوالات شفاهی صورت میگیرد. بعد از بررسی نقاط ضعف دانش آموز و برطرف کردن آنها به آموزش نکات جدید مشغول می شویم، بعد از پایان آموزش درس وقت حل تمرین های مختلف با مرکزیت درک مطلب است. درک مطلب نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان و همچنین موفقیت در امتحانات و حتی کنکور دارد، چرا که همزمان نیاز به حفظ لغت و تسلط بر گرامر دارد، بنابراین بهتر است بیشتر تمارین با محوریت این موضوع تکرار شود.

واگذار کردن تمارین منزل به دانش آموز و حل آنها برای جلسه درسی بعدی یکی دیگر از کارهایی است که من در جلسات خصوصی از دانش آموزانم میخواهم.

سعی میکنم بیشتر تمرکز و بحث کلاس بر موضوعات درسی باشد اما اگر دانش آموزی علاقمند به یادگیری بیشتر باشد برخی از نکات غیردرسی را به او آموزش داده و به خصوص لغات جدید بیشتری را با هم تمرین میکنیم، استفاده از لغات هم خانواده و متضاد نیز راه مناسبی برای افزایش دایره لغت دانش آموز است.

برای یادگیری بهتر لغات و همچنین قوی شدن دانش آموز در بحث دیکته لغات می توان این بخش را به صورت تمرین خانگی به دانش آموز واگذار کرد. سوالات مربوط به یادگیری لغات نیز در امتحانات پایان ترم نمره خوبی دارند و با تمرین و تکرار میتوان به راحتی در این بخش به تسلط رسید.

استفاده از کتاب های کمک درسی معتبر را به همکاران توصیه میکنم، کتاب هایی که دارای تمرین های مشابه کتاب، نمونه سوالات امتحانی و امثال آن است می تواند همیار خوبی برای جلسات تدریس خصوصی باشد. هرچه تمرین نکات درسی بیشتر باشد دانش آموز تسلط بیشتری بر مباحث خواهد داشت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن