معلم آموزش زبان انگلیسی نهم | هانیه پارسایی

هانیه پارسایی هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی و مدرس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی، سابقه تدریس زبان در مدرسه غیرانتفاعی و موسسات برجسته آمادگی کنکور دارم و بیش از 6 سال است که به تدریس زبان انگلیسی در حوزه های مختلف مشغول هستم.

استخدام معلم خصوصی برای یادگیری زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تحصیلی بسیار مورد توجه است، درس زبان انگلیسی از جمله دروس بسیار مهم در طول دوران آموزشی است. بنابراین فهمیدن این درس و تسلط نسبی بر مباحث درس انگلیسی می تواند در هموار ساختن مسیر موفقیت دانش آموز بسیار تاثیرگذار باشد.

پیشنهاد من به دانش آموزانم در کلاس های خصوصی این است که یادگیری زبان انگلیسی را به یک برنامه هرروزه تبدیل کنند، یادگیری لغات جدید در کنار فهم گرامرهای درسی است که می تواند یادگیری زبان را به یک امر اصولی و استاندارد تبدیل کند.

اگر دانش آموزان در همان سالهای اولیه آموزش و آشنایی با زبان انگلیسی بتوانند لغات و گرامرهای پایه ای را به خوبی درک کنند مطمئنا در یادگیری این درس مهم در سالهای بالاتر تحصیلی مشکلی نخواهند داشت. چرا که درس زبان انگلیسی دارای مباحث به هم پیوسته است و دانستن هر بخش از ملزومات فهم و درک بخش های دیگر است.

به همین دلیل اگر میخواهید در یادگیری این درس موفق باشید بهتر است یک برنامه ریزی دقیق روزانه و مطالعه اصولی و استاندارد این درس را فرا بگیرید. در حقیقت مرور روزانه مطالب از فراموش کردن آنها جلوگیری می کند. یکی از بزرگترین مشکلات دانش آموزان ما فراموش کردن لغات و گرامر است، اصولا گفته می شود که یادگیری و حفظ لغت کار سختی است. بنابراین اگر هر روز تعداد مشخصی لغت حفظ شده و به صورت روزانه مرور شود، مطمئنا این لغات به خوبی در حافظه بلندمدت دانش آموز ثبت شده و می تواند به خوبی آنها را در زمان امتحان به یاد آورد.

حل نمونه سوالات امتحانی می تواند یکی از روش های مناسب یادگیری درس زبان انگلیسی باشد، وقتی دانش آموز سوالات مختلف را پاسخ می دهد با شیوه طراحی سوال آشنا می شود و می تواند اعتماد به نفس کافی برای شرکت در امتحان را بدست آورد.

کتاب درسی بهترین منبع آموزشی برای دانش آموز است، مطمئنا سوالات امتحانی نیز از همین منبع مطرح می شوند، بنابراین اگر دانش آموز به مباحث درسی اشراف خوبی داشته باشد مطمئنا در پاسخگویی به سوالات امتحانی نیز موفق خواهد بود.

درس زبان از جمله دروسی است که برای یادگیری موفق آن باید یک معلم و راهنمای با تجربه و ماهر در کنار خودتان داشته باشید، اگر در این درس ضعیف هستید، پیشنهاد من استفاده از کلاس های هفتگی و دارای نظم است تا بتوانید پایه درسی خود را از همین سال های اولیه یادگیری زبان انگلیسی قوی کنید، به این ترتیب وقتی وارد دوره دوم متوسطه می شوید یادگیری گرامرهای مشکل تر برای شما به مراتب ساده تر خواهد بود.

پس باید سعی کرد که از همان سالهای اولیه آشنایی با زبان دانش آموز این درس را به صورت مفهومی و عمیق فراگیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن