آریا شهابی | معلم آموزش زبان انگلیسی در سطح intermediate

آریا شهابی هستم مدرس خصوصی زبان انگلیسی، دارای مدرک کارشناسی برق هستم اما علاقه ام به زبان انگلیسی باعث شد تا با شرکت در کلاس های آموزشگاهی تا مقطع تافل این زبان را ادامه داده و بعد از گذراندن دوره های آموزشی شروع به تدریس خصوصی زبان انگلیسی کنم.

سوال بسیاری از افراد در مواجهه با مدرسین زبان انگلیسی این است که طی چه مدت می توان به این زبان مسلط شد و پاسخ به این سوال فقط یک جمله است، این بستگی به خود شما دارد. بسیاری از زبان آموزان به صورت خودآموز شروع به یادگیری میکنند و برخی دیگر نیز با استخدام مدرس خصوصی در این راه قدم می گذارند.

همانطور که میدانید سطوح یادگیری زبان انگلیسی مختلف است، در سطح beginner زبان آموزانی قرار دارند که آموزش را تازه آغاز کرده اند، سطح intermediate زبان آموزانی که آشنایی متوسطی با زبان انگلیسی دارند قرار میگیرند و advanced جایگاه زبان آموزان پیشرفته است.

من به عنوان یک معلم آموزش زبان انگلیسی در سطح intermediate هستم، زبان آموزانی که در این سطح قرار دارند، با زبان انگلیسی آشنایی خوبی دارند و بنابراین نیاز به تقویت دانسته ها و آموختن مطالب جدید و پیشرفته تر دارند، بسیاری از کتاب های آموزشی نظیر مجموعه topnoch، oxford و summit دارای سطوح مختلف آموزشی است و میتوان از آنها در آموزش زبان انگلیسی در سطح intermediate بهره برد.

بهترین راه برای شروع آموزش این است که ابتدا یک آزمون تعیین سطح از زبان آموز گرفته شود، بعد او را در یکی از سطوح یاد شده قرار داده و با یکی از کتب آموزشی، زبان آموزی را متناسب با سطح او آغاز کرد. از آنجایی که زبان آموزان سطح متوسط با زبان انگلیسی تا حدودی آشنا هستند، بهتر است بیشتر زمان آموزش به یادگیری لغات و مصطلحات و گرامر پیشرفته اختصاص داده شود، برنامه ریزی برای داشتن ساعت های مکالمه، تقویت مهارت listening و همچنین کار روی رایتینگ ها از جمله مواردی است که بهتر است توسط معلم خصوصی آموزش زبان انگلیسی در سطح inetrmediate به آنها پرداخته شود.

توجه داشته باشید که بهتر است در زبان آموزان سطح متوسط به تقویت هر چهار مهارت کاربردی زبان انگلیسی پرداخته شود و تمام این مهارت ها به صورت همزمان رشد پیدا کند تا زبان آموز به تسلط خوبی از زبان انگلیسی برسد.

زبان آموزان این سطح می توانند از روش هایی مثل خلاصه نویسی کتاب، تماشای فیلم، برگزاری lecture و امثال آن بهره های زیادی ببرند و بر سطح دانش و تسلط خود از زبان انگلیسی بیافزایند. من فکر میکنم آموختن زبان به زبان آموزان این سطح بسیار لذت بخش است چرا که میتوان ساعات زیادی از کلاس را به آموزش لغات و جمله سازی ها و همچنین مکالمات آزاد اختصاص داد. البته پیشنهاد میکنم به صورت مداوم به گرامرهای پایه نیز توجه داشته و آنها را مرور کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن