صبا موسوی نژاد | معلم آموزش زبان انگلیسی در سطح پیشرفته برای کودکان

صبا موسوی نژاد هستم، مدرس خصوصی زبان انگلیسی در سطوح مختلف سنی در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم، بیش از 10 سال است که به تدریس زبان انگلیسی مشغول هستم و در این زمینه تجربه بالایی به ویژه در آموزش زبان انگلیسی در سطح پیشرفته برای کودکان دارم.

امروزه والدین تلاش بسیاری می کنند تا فرزندانشان در یادگیری زبان دوم و علی الخصوص زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم موفق باشند، به همین دلیل است که استخدام معلم خصوصی برای کودکان جهت یادگیری زبان انگلیسی این روزها امری طبیعی و عادی است.

اما باید در نظر داشت که شرایط سنی کودکان شرایط ویژه ای است و شخصی که قرار است به عنوان مدرس خصوصی برای کودک فعالیت کند باید دارای ویژگی های خاصی باشد. مسلما کودکان هنوز از نظر دستور زبانی و نگارش به زبان مادری خود تسلط کافی ندارند بنابراین یادگیری درس زبان برای کودکان باید با شیوه های خلاقانه و متفاوت از بزرگسالان ارائه شود.

کودک برای آموزش آسان و هدفمند انگلیسی باید با معلم خود ارتباط مناسبی داشته باشد، بنابراین می توان گفت مدرسینی که با کودکان سروکار دارند باید به مباحث روانشناسی کودک نیز مسلط باشند، نباید نقش ایجاد انگیزه و علاقه به یادگیری زبان انگلیسی را در کودکان نادیده گرفت و این وظیفه یک مدرس باتجربه و مسلط است که با روش های تدریس صحیح کودک را به یادگیری بیشتر علاقمند کند.

من اصولا در کلاس های خصوصی برای کودکان از تدریس با منابع تدوین شده مخصوص این گروه سنی استفاده می کنم و یکی از مهمترین اقدامات من در کلاس های خصوصی کودک استفاده از انیمیشن های آموزشی برای یادگیری بیشتر است. معمولا کودکان کلاس های شاد و منابع آموزشی رنگارنگ و دارای طراحی های جذاب را بیشتر می پسندند، بنابراین باید به نیازهای کودک در زمینه یادگیری توجه داشت.

استفاده از کتاب های داستان نیز از جمله شیوه هایی است که من برای یادگیری بیشتر زبان انگلیسی در سطح پیشرفته برای کودکان از آن بهره میگیرم، در حال حاضر انتشارات مختلفی کتاب های زبان اصلی مناسب سن کودکان ارائه میدهند که می توانید از آنها برای این رده سنی استفاده کنید. آشنایی با لغات و سبک های نگارشی از جمله فواید استفاده از کتاب های داستان است.

استفاده از فلش کارت های آموزشی و دیکشنری های تصویری برای کودکان بسیار ضروری است، چرا که تجربه نشان داده است کودکان با استفاده از جلوه های بصری موفقیت بیشتری در آموزش نشان میدهند. بنابراین باید سعی شود تا جایی که می توان از این نکته استفاده کرد، برای مثال انیمیشن های کودکانه از جمله منابعی است که برای یادگیری اصطلاحات و جملات جدید می توان از آنها بهره گرفت و مسلما برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود و قدرت شنیداری کودک را به حد قابل قبولی ارتقاء می بخشد.

در سطح پیشرفته باید سعی کرد روی مهارت های 4 گانه زبان آموز تمرکز نموده و این مهارت ها را در او تقویت کرد. نوشتن انشاءهای گوناگون نیز در این سطح پیشنهاد می شود. چرا که کودک می تواند تمام آنچه را که آموخته است به راحتی روی کاغذ انتقال دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن