معصومه درویش | معلم خصوصی زبان برای 16 سال

من معصومه درویش هستم، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و بیش از 10 سال است که به تدریس خصوصی زبان انگلیسی در مقاطع سنی مختلف مشغول هستم.

یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهارت های لازم برای موفقیت در امور شغلی و تحصیلی است، به همین دلیل است که اکثر افراد مشتاق یادگیری این زبان هستند. بهترین زمان شروع یادگیری این زبان دوران نوجوانی است، در این سن می توان آموزش های رسمی را به خوبی آغاز کرد، ضمن این که زبان آموز آشنایی اولیه ای با مباحث پایه زبان انگلیسی دارد چرا که آنها را در مدرسه آموخته است، بنابراین مسیر هموارتری برای آموزش خواهد داشت.

یکی از نکاتی که زبان آموزان نوجوان باید به آن دقت داشته باشند انتخاب منبعی است که برای آموزش از آن استفاده می کنند، ضمن این که معلم خوب نیز تاثیر بسیاری در یادگیری بهتر خواهد داشت، در حال حاضر کتاب های منتشر شده از  انتشارات آکسفورد از جمله معتبرترین کتاب های آموزشی حوزه زبان انگلیسی هستند که در تمام کشورهای دنیا در حال تدریس است.

اگر می خواهید در یادگیری موفق باشید بهتر است که برای خود هدف و برنامه ریزی دقیقی در نظر بگیرید، بسیار هستند زبان آموزانی که با علاقه و اشتیاق یادگیری زبان انگلیسی را آغاز می کنند اما هرگز آن را به پایان نمی رسانند، بنابراین اگر قصد دارید که این مهارت را به خوبی بیاموزید بهتر است برای آن برنامه ای هدفمند داشته باشید که انگیزه لازم برای رسیدن به نقطه پایان را در شما ایجاد کند.

پروسه یادگیری زبان یک فرآیند کاملا زمان بر است، بنابراین باید آمادگی و انگیزه کافی برای طی این مسیر را داشته باشید، ضمن این که باید به صورت مرتب و روزانه تمرین و تکرار داشته باشید تا مباحثی که آموخته اید را فراموش نکنید. به طور مثال بهتر است روزانه ساعاتی را به حفظ لغت اختصاص دهید، دیکته کلمات را تمرین کنید، اصطلاحات و عبارات کاربردی را حفظ کنید و گرامرهایی که آموخته اید را مرور کنید.

از جمله مواردی که به شما کمک می کند تا در یادگیری زبان انگلیسی موفق باشید این است که مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی را به یک اندازه تقویت کنید برای این کار بهترین تمرین جمله سازی ها، نوشتن مقالات و خلاصه کتاب، شرکت در کلاس های مکالمه آزاد و تماشای فیلم های زبان اصلی است. این تمرینات به شما کمک می کند تا بتوانید قدرت نوشتاری، گفتاری و شنیداری خود را افزایش دهید و در انتها با درک مطالب گام بزرگی در یادگیری زبان انگلیسی بردارید.

استفاده از کلاس های خصوصی اگرچه ممکن است هزینه زیادی را در بر داشته باشد اما زبان آموز در این کلاس ها با سرعت بیشتری در مسیر آموزش زبان انگلیسی خواهد داشت، از جمله نکاتی که در برگزاری کلاسهای خصوصی باید در نظر بگیرید انتخاب یک معلم خصوصی با تجربه و مهارت بالا و آشنا به شیوه های آموزش زبان انگلیسی به روز است. اما مهمترین مسئله همان انگیزه و علاقه زبان آموز است که باعث می شود این مسیر با موفقیت طی شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن