مشکلات یادگیری زبان در ایران

قبل از بیان مشکلات یادگیری زبان در ایران بهتر است به این سوالاتی که بیان خواهیم کرد کمی فکر کنید.

به نظر شما چرا در اکثر کشورهای دنیا حتی گاهی کشورهای فقیر که از امکانات بسیار کمی برخوردار هستند و نمی توانند در کلاس به زبان انگلیسی شرکت کنند با تعداد محدودی از لغات و حتی بدون دانستن گرامر های مهم زبان می‌توانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند اما افرادی که در ایران مشغول یادگیری زبان هستند با اینکه تحصیلات بالایی دارند و در کلاس های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی شرکت می کند و همچنین لغت های بسیار زیادی از زبان انگلیسی را می‌دانند اما قادر نیستند در مکالمه زنده شرکت کنند و بیشتر جملات کلیشه ای و طوطی وار را حفظ اند.

چرا برخی از افراد به سرعت یک زبان جدید را یاد می‌گیرند اما پروسه یادگیری زبان انگلیسی در ایران اینقدر طولانی است؟

چرا لغات و کلمات که اینقدر به سختی از زبان دوم را یاد می‌گیرم خیلی زود فراموش می کنیم؟

آیا روش ها و متدهای تدریس زبان انگلیسی در ایران اشتباه است؟ البته که این طور نیست زیرا اکثر کتاب هایی که در آموزشگاه های معتبر ایران و حتی مدارس تدریس می‌شوند کتاب هایی کاملا علمی و همچنین از انتشارات معتبر هستند و همچنین برخی از آنها در نظارت کامل زبان شناسان قرار دارد

فرض کنید یک هواپیما با یک خودرو می خواهد از تهران تا لندن مسابقه دهد به نظر شما کدام یک برنده خواهد شد؟

صبر کنید خیلی زود قضاوت نکنید کافی است هواپیما در هنگام پرواز ندانسته مسیر را 40 درجه تغییر دهد قطعاً خودرو هر چقدر هم که آهسته حرکت کند اما در مسیر درست قرار بگیرد برنده این مسابقه خواهد بود.

پس اولین مشکلی که در یادگیری زبان در ایران وجود دارد این است که روش ها مسیرهایی که ما برای یادگیری زبان اتخاذ می‌کنیم صحیح نبوده و ما را به هدف نمی رساند.

از مثالی که در بالا اشاره کردیم کاملا مشخص است که موفقیت در یادگیری زبان یا هر موفقیت دیگری مانند تحصیل و یا کار انتخاب روش درست است حتی روش درست از نظر ما از امکانات نیز مهمتر است.

البته این موضوع از چیز عجیبی نیست بارها این مورد را شما دیده اید اما شاید در یادگیری زبان انگلیسی نبوده باشد بسیار دیده اید که برخی از دانش آموزان در مناطق بسیار محروم در نبود امکانات رتبه های بالای کنکور را به دست آوردند و از طرفی دانش آموزانی با وجود کلاس های زیاد توسط معلمین بسیار گرانقیمت و همچنین امکانات بسیار بالا حتی در کنکور قبول هم نشده اند.

و با بررسی این تجربیات به راحتی می توان فهمید که یکی از مهمترین علل عدم قبولی در کنکور انتخاب روش نادرست است.

از نظر ما چند روش مهم و معتبر در یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد اما این روش ها برای همه یکسان نیست قطعا ترتیب آن هم ممکن است یکسان نباشد پس از بررسی توانایی‌های زبان آموز در آشنایی با زبان جدید می توان فهمید که چه روشی در یادگیری زبان انگلیسی برای او تاثیر گذار است.

پس از تماس با مشاورین ما و همچنین بررسی دبیر مخصوص شما در یادگیری زبان دوم به راحتی به شما خواهیم گفت که چه روشی برای شما بهترین است و همچنین در آینده به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید با دانستن تعداد اندکی از لغات انگلیسی صحبت کنید.

با ما در تماس باشید: 02188906909

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن