مسعود نوایی زاده | مدرس زبان انگلیسی در مقطع کودک و نوجوان

مسعود نوایی زاده هستم مدرس زبان انگلیسی در مقطع کودک و نوجوان در یکی از موسسات معتبر تهران، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه پیام نور تهران هستم و مدت 10 سال است که به تدریس خصوصی و آموزشگاهی زبان انگلیسی مشغول هستم.

یکی از سوالاتی که زبان آموزانم بسیار از من میپرسند، این است که چقدر زمان میبرد تا یک شخص به زبان انگلیسی مسلط شود، یا این تسلط چگونه حاصل می شود. در این مورد باید بگویم همه چیز به شیوه تدریس و صد البته توانایی زبان آموز بستگی دارد.

یکی از راه های تسلط به زبان انگلیسی برای نوجوانان بازی های کامپیوتری است، آنان می توانند با استفاده از جملات ساده به کار رفته در این بازی ها دایره لغات خود را کمی گسترده تر کنند، تماشای فیلم نیز راه دیگری برای دستیابی به تسلط است، تماشای فیلم و انیمیشن زبان اصلی به شما کمک میکند تا هم مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنید و هم لغات و اصطلاحات جدید یاد بگیرید.

تجربه به من ثابت کرده است که نوجوانان در کلاس های گروهی موفق تر عمل میکنند تا شرکت در کلاس های خصوصی، من در کلاس های خودم بیشترین زمان را به برگزاری مکالمات آزاد و کنفرانس تخصیص میدهم و در کل معتقدم فعالیت های زبان آموز محور موفقیت بیشتری در مسیر تسلط به زبان انگلیسی به همراه دارد.

سن نوجوانی بهترین زمان برای شروع آموزش کودکان و نوجوانان است، انگیزه و اشتیاق فراوان و میزان بالای تمرکز به فرد در این سن امکان میدهد تا سریعتر مهارت را یاد گرفته و مدت بیشتری آن را در ذهن نگه دارد، بنابراین فکر میکنم در صورتی که زبان آموز از دوران نوجوانی آموزش را آغاز کند بسیار موفق خواهد بود.

نکته دیگری که بیان آن را ضروری میدانم آن است که والدین نباید تصور کنند با ثبت نام فرزندشان در کلاس های خصوصی یا آموزشگاهی زبان انگلیسی رسالت خود را به پایان رسانده اند، مهمترین وظیفه والدین در این راستا کمک به زبان آموز برای استفاده از مطالبی است که آموخته است، شاید بیشترین کمکی که والدین می توانند به فرزندانشان کنند انتخاب یک موسسه معتبر و درست و یا یک مدرس حرفه ای و با تجربه جهت تدریس زبان انگلیسی باشد.

نباید فراموش کنید زمانی به زبان انگلیسی مسلط هستید که بتوانید از تمام مهارت های لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ و درک مطلب به یک اندازه استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن