مریم حسینی | آموزش زبان انگلیسی در حد مکالمه

مریم حسینی هستم فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی سابقه ۱۰ ساله در تدریس خصوصی زبان انگلیسی دارم.

زبان آموزان متفاوتی در سطح های متفاوتی داشتم.

سابقه اموزش زبان انگلیسی فقط مکالمه در حد پایه را در سه ترم و هر ترم ۲۰ جلسه به صورت خصوصی تدریس کردم.

مدتی نیز در کار ترجمه متون زبان انگلیسی به فارسی در بخش فیلمنامه و فیلم های سینمایی و انیمیشن و سریال بودم.

به طور کلی سابقه و تجربه خوبی در ترجمه زبان انگلیسی و همچنین مکالمه زبان انگلیسی دارم.

در آموزش زبان انگلیسی سعی من بر این است که منطق گرامر را از پایه به زبان آموزان آموزش بدهم طوری که در بیان جملات غلط آنها بتوانند احساس کنند که جمله غلط است و حس خود را در یادگیری زبان انگلیسی آنقدر قوی کنند که به راحتی متوجه یک جمله درست و یا غلط بشوند.

در جلسات تدریس خصوصی هم سعی می کنم که زبان آموز یک بار متن انگلیسی را به طور کامل بخواند و هر آنچه را که از آن فهمیده است را بیان کند همین موضوع باعث می‌شود که اعتماد به نفس زبان آموزان افزایش پیدا کرده زیرا اکثر آنها می‌توانند موضوع کلی را بفهمند.

بنده علاقه ای به تدریس خصوصی زبان انگلیسی ندارم و همش به زبان آموزان پیشنهاد می کنم که از حفظ کردن تعداد زیاد پرهیز کنم و وقت خود را در بیان جملات روزمره بگذارند و در تمرینی که روی بیان جملات روزمره می کنند خود به خود کلمات جدید را کشف می‌کنند و مهمترین کلمات برای همیشه در ذهنشان باقی می ماند.

من در یادگیری زبان انگلیسی سعی می کنم مفاهیم را طوری آموزش دهم که فرد بدون اتکا به حفظیات و صرفاً با منطق پایه ای که به او آموزش دادم خود بتواند جملات زبان انگلیسی را تجزیه و تحلیل کند و بر اساس ارتباطی که توانسته بین کلمات در جملات پیدا بکند معنی جملات را نتیجه گیری کرده و به طور کلی مفهوم آن جمله را بفهمد.

از نظر مالی به زبان انگلیسی باید صبر و تحمل بسیار زیادی داشته باشد و همچنین بسیار اخلاق‌مدار باشد چراکه زبان آموزان با اخلاق او نیز در ارتباط خواهند بود و بهتر است که صبر لازم برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان پایه را داشته باشد.

همچنین باید بتواند درک عمیقی از زبان را به زبان آموزان منتقل کند و این کار به غیر از با فن بیان بسیار قوی و انتقال درست است مفاهیم گرامری زبان انگلیسی امکان پذیر نخواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن