مرضیه هاشمی طبا | معلم حرفه ای زبان انگلیسی دوازدهم در تهران

مرضیه هاشمی طبا هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد تدریس زبان انگلیسی و دارای 12 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی کنکور و تدریس خصوصی زبان انگلیسی مقطع دوم متوسطه هستم.

برای دانش آموزان پایه دوازدهم زبان انگلیسی نه فقط یک منبع درسی مهم  که یکی از مفاد آزمون کنکور است، بنابراین بسیار اهمیت دارد که بتوانند در امتحان  نهایی زبان انگلیسی نمره خوب کسب کرده و در کنکور نیز بتوانند این درس را با درس بالایی تست بزنند.

از  آنجایی که زبان انگلیسی یک درس به هم پیوسته است و دانش آموز سال دوازدهمی با مباحث پیشرفته گرامری زبان انگلیسی سروکار دارد، بنابراین اگر دانش آموزی در یادگیری این درس مشکل داشته باشد، بهتر است با کمک یک مدرس خصوصی خود را در حد قابل قبولی از این درس برساند.

یکی دیگر از نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی در سال دوازدهم این است که دانش آموز با نکات تستی درس زبان انگلیسی و همچنین روش های تست زنی و نمونه سوالات تستی سالهای گذشته آشنا شده و بتواند خود را برای کنکور نیز آماده سازد.

اگر به دنبال یک معلم حرفه ای زبان انگلیسی دوازدهم هستید بهتر است کسی را در کنار خود داشته باشید که از نظر علمی در سطح بالایی قرار داشته و بتواند به زبان ساده مفاهیم مورد نیاز برای این مقطع را به شما انتقال دهد، البته مهمترین مسئله در یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان این است که یک برنامه مناسب برای یادگیری گرامر و مهمتر از آن برنامه ای برای حفظ لغات داشته باشند.

برای این که دایره لغت مناسبی داشته باشید تا بتوانید از آن در یادگیری گرامرها استفاده کنید و به سوالات مختلف پاسخ دهید بهتر است به صورت روزانه لغات مختلفی را حفظ کنید. یکی از روش هایی که من برای حفظ لغت به دانش آموزان سال دوازدهم پیشنهاد میکنم حفظ کردن لغات در جمله است، به این ترتیب نه تنها شما کلمه جدید را می آموزید بلکه حوزه کاربرد آن و همچنین کلمات جدیدتری در کنار آن نیز خواهید آموخت و می توانید نیم نگاهی نیز به گرامرها داشته باشید.

همچنین برای این که بتوانید به گرامر دروس مسلط باشید باید لغات زیادی را بیاموزید تا آنها را در قالب گرامرهای آموخته شده پیاده سازی کنید و این یکی از روش های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی است که با جمله بندی ها در قالب های گرامری مختلف توان خود را محک بزنید.

سعی کنید در کلاسهای خصوصی به نکات تستی نیز بپردازید و از معلم خود بخواهید تا در مورد نکات تستی و حل کردن تست های مهم و کاربردی با شما وقت بگذارد. به این ترتیب علاوه بر تسلط به مفاهیم درسی و موفقیت در امتحان برای کنکور نیز آماده خواهید شد. میتوانید از نمونه سوالات امتحانی سالهای گذشته نیز به عنوان تمرین استفاده کنید و با سوالات امتحان نهایی آشنا شوید.

یکی دیگر از راههای افزایش دایره لغات این است که کلمات را با همخانواده ها و متضادهایشان بیاموزید به این ترتیب در آن واحد تعداد زیادی کلمه با کاربردهای مشابه و مختلف خواهید آموخت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن