مدرس و مترجم زبان انگلیسی با تجربه | شیما خرسندی

شیما خرسندی هستم مدرس و مترجم زبان انگلیسی با تجربه 15 ساله در تدریس در مقاطع پیش دبستانی و مهد کودک در تهران.

مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران دارم و تدریس خصوصی زبان انگلیسی به کودکان از بزرگترین علاقمندی های من در زندگی است.

با توجه به تجربه ام در امر آموزش زبان انگلیسی به کودکان قبل از سنین مدرسه باید عرض کنم

این امر بسیار حساس و پیچیده است چرا که پایه ریزی علاقه و کشف استعداد کودکان در امر یادگیری زبان انگلیسی از همین جا آغاز می شود.

بنابراین استفاده از مدرسین با تجربه و آشنا به ارتباط برقرار کردن با کودکان امری بسیار ضروری است که از سوی والدین و مسئولان پیش دبستانی و مهدهای کودک باید مورد توجه قرار گیرد.

روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان نباید به صورت سنتی و با تکیه بر آنچه در تدریس به بزرگسالان مورد استفاده قرار میگیرد پایه ریزی شود. چرا که کودکان هیچ آشنایی با گرامر و سبک نگارش زبان مادری ندارند تا بتوانند در کنار آن به یادگیری زبان دوم بپردازند.

تدریس زبان انگلیسی به کودکان خردسال باید به صورت بازی های گروهی، نمایش انیمیشن های ساده، بیان داستان های هیجان انگیز و با نشاط باشد. از نظر من مهمترین ترفند در تدریس زبان به کودکان مشارکت آنها در آموزش است.

بهتر است در ابتدا آموزش ها به صورت تک بعدی و استفاده از کلمات ساده برای مثال رنگ ها، اعداد، اجزای صورت و … باشد و در سطوح بالاتر این آموزش به صورت جملات ساده نظیر Greeting، جملات امری ساده و جملات محاوره ای روزمره باشد.

روانشناسان کودک معتقدند که قبل از سنین مدرسه نباید زبان دوم به کودکی که نیاز به آموزش آن ندارد تدریس شود، اما من به عنوان مدرس معتقدم به جای آموزش مستقیم تنها با آموزش سطحی میتوان به ایجاد انگیزه و همچنین کشف استعداد کودک دست یافت و او را برای آینده ای روشن تر آماده ساخت.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن