مدرس زبان اسپانیایی | رسول باجلان

رسول باجلان هستم مدرس زبان اسپانیایی، دارای مدرک کارشناسی زبان اسپانیولی از دانشگاه علامه طباطبایی هستم و 5 سال سابقه تدریس خصوصی این زبان را در کارنامه دارم.

زبان اسپانیایی از جمله زبان هایی است که کمتر به آن پرداخته شده است، با این که به جز اسپانیا کشورهایی مثل مکزیک و بخشهایی از امریکای لاتین نیز به این زبان صحبت میکنند اما همچنان اهمیتی که باید به آن داده شود را شاهد نیستیم، اگرچه افراد بسیاری با هدف مهاجرت، تجارت و یا علاقمندیهای شخصی اقدام به یادگیری این زبان به صورت خودآموز و یا تحت نظر مدرس خصوصی میکنند.

اگر میخواهید به صورت خودآموز مشغول به یادگیری زبان اسپانیایی شوید باید بگویم با فرض این که شما روزی یک ساعت به تمرین و تکرار میپردازید و منابع خوبی برای آموزش در اختیار دارید مطمئنا در کمتر از یکسال نمیتوانید تا سطح متوسط یادگیری این زبان پیش بروید.

بر خلاف تصور اذهان عمومی این زبان چندان سخت نیست، بلکه برای یادگیری مانند سایر زبانها نیاز به انگیزه و البته پشتکار جهت تمرین و تکرار آموخته ها دارد. بهتر است برای شروع کارتان یک هدف و البته برنامه ریزی بلند مدت در نظر داشته باشید.

کتاب پیشنهادی من برای کسانی که میخواهند به صورت خودآموز اقدام به یادگیری زبان اسپانیولی کنند Españo 2000 Nivel Medio است،  اگرچه کتاب Colloquial Spanish نیز میتواند انتخاب مناسبی باشد، البته این روزها به لطف شبکه های اجتماعی و سایت های آموزش زبان شما به منابع بسیار خوبی برای آموزش دسترسی دارید، برای مثال سایت SpanishPod101 یکی از سایت های معتبری است که برای آموزش زبان اسپانیایی میتوانید به آن مراجعه کنید.

پیشنهاد من برای یادگیری موفق زبان اسپانیایی آن است که سعی کنید برای قوی شدن مکالمه از حفظ کردن جملات کلیدی در موقعیت های مختلف استفاده کنید. این کار به شما کمک میکند تا شروع سریع و بدون دردسری داشته باشید.

بعد از حفظ کردن لغات و جملات مهمترین مسئله ای که به شما کمک میکند تمرین و تکرار است، سعی کنید تا میتوانید تکرار و مرور داشته باشید، برای این که مهارت های گفتاری و همچنین تلفظ صحیح جملات را بدانید پیشنهاد میکنم از فیلم های زبان اصلی استفاده کنید.

استفاده از کتاب های خودآموز این حسن را دارد که به انگیزه شما جهت میدهد و سبب میشود روی هدفتان تمرکز کافی داشته باشید. در صورتی که بعد از مطالعه خودآموز تا حدودی با این زبان آشنا شدید میتوانید از حضور مدرس خصوصی بهره مند شوید تا نکات گرامری و دستوری را در کنار مکالمه به شما آموزش دهد و مهارتهای شما قوی تر و کاملتر شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن